$
ועידת הנדל"ן 2013

ועידת הנדל"ן

מנכ"ל אפריקה ישראל: "מחירי הנדל"ן לא עומדים לרדת"

עדיין יידרש אותו מספר של משכורות כדי לקנות דירה, כך לדברי אברהם נובוגרוצקי בוועידת הנדל"ן של "כלכליסט": "הישראלי הפסיק מזמן לגור בדירת שיכון בת 3 חדרים. המעליות משוכללות ואפילו הברזים לא אותו דבר"

כלכליסט 09:4819.03.13

"מחירי הדירות לא עומדים לרדת", כך הכריז מנכ"ל קבוצת אפריקה ישראל אברהם נובוגרוצקי (נובו) בפתח את נאומו בוועידת הנדל"ן של "כלכליסט" ואפריקה ישראל בתל אביב. נובוגרוצקי ברך את שר השיכון החדש אורי אריאל.

אחד הגורמים לכך לדבריו הוא העלייה בסטנדרטים: "הישראלי הפסיק מזמן לגור בדירת שיכון בת 3 חדרים. כיום לדירה יש מממ"ד, המעליות משוכללות, תקני האש והבטיחות עלו ואפילו הברזים לא נראים אותו הדבר".

 

גורם נוסף, ציין מנכ"ל אפריקה ישראל, הוא העלייה במחירי תשומות הבנייה: "שכר עבודה, הצע העבודה, מחירי חשמל ומים עלו. גם מחירי הברזל ובטון לא שוקטים והינם במגמת עלייה. קובעי המדיניות לא השכילו לרסן את העליות הללו".

 


 

"קיצוץ בתשתיות - אין טעות גדולה מזו"

 

נובוגרוצקי פנה לשר הכלכלה והמסחר הנכנס, נפתלי בנט, ואמר: "צעד קל הינו לקצץ בפרויקטי התשתית ולהשיג שקט תקציבי לחצי שנה. אולם אין טעות גדולה מזו". הוא פנה גם לשר האוצר יאיר לפיד: "כמי שדואג לשנים הרבה, מבקש אני שתרעד היד לפני חתימה על עצירה ואו עיכוב של פרויקטי תשתית. אנא תנו לתחזיות שלי לא להתרחש".

 

הוא הסביר כי "התשתיות הינם הקטר המניע את הצמיחה במשק. פיתוח ושיפור התשתיות יאפשר לתושבי באר שבע כמו תושבי צפת להיות חלק מרכזי בהוויה הישראלית. ביצירת סביבה מתאימה, היצע הקרקעות יעלה עשרות מונים ויאפשר לציבור הישראלי סביבת תעסוקה ומגורים הולמת ולא רק בתל אביב ובשכונותיה הצפוניות".

 

אברהם נובוגרוצקי בוועידת הנדל"ן אברהם נובוגרוצקי בוועידת הנדל"ן צילום: נמרוד גליקמן

 

לדבריו, ניתן לעבות ערים צעירות כדוגמת מודיעין, שוהם, לצד ערים ותיקות כמו נהריה ובאר שבע, כך שניתן יהיה לגור בדרום או בצפון ולהרגיש מחובר כחלק מהמרכז.

 

עוד פנה נובוגרוצקי אל שר האוצר לפיד ואמר: "כלים רבים מצויים בארגז הכלים, יש רק לקחת אותם ולמנף אותם, החל בשימוש מוגבר במכשיר ה-BOT וכלה בכספי משקיעים זרים, המצפים לראות את אותה רוח חדשה הלכה למעשה. שעת כלכלה היא ולא עת מלחמה. התשתיות במדינת ישראל לרבות רכבות, כבישים, קווי חשמל, מים וביוב, חיזוק האוניברסיטאות, שרותי הרפואה, גני ומעונות הילדים, יכולות להיות אבן שואבת לשיפור באיכות חיים. האם מישהו מדמיין את הארץ ללא כביש 6, ללא המוביל הארצי?"

 

לסיום אמר נובוגרוצקי: "אני מבטיח שבאפריקה ישראל נמשיך לעשות ככל יכולתנו, בסיוע של בעל השליטה לב לבייב וכל אלפי עובדי החברה"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x