$
חדשות נדל

נדחתה עתירת העמותות החרדיות לבטל פסילתן במכרזי חריש

השופטת: "העמותות נערכו יחד בדקדקנות כדי למקסם את סיכויי הזכיה. לא ייתכן דיוק כזה מבלי שנדברו בניהן"

דותן לוי 16:4906.03.13

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה היום (ד') את בקשת העמותות החרדיות ("ועד הדיור החרדי") למתן צו ביניים שמשמעותו - ביטול החלטתה של ועדת המכרזים המבטלת את זכייתם במכרז בחריש וכן מניעת יישום ההחלטה כך שיתאפשר לחברות אחרות לממש את זכייתן במקום העמותות.  

 

  

בדיון בבית המשפט ציינה השופטת ריבי למלשטרייך-לטר, כי ההפרש בין הצעות העמותות ב-4 המתחמים הגדולים הוא של שקלים בודדים בין הצעה להצעה בעוד שבהצעות יתר המתחרים היו הפרשים גדולים בהרבה. כמו כן אמרה השופטת כי במתחמים קטנים לא היה הפרש כלל. "לא ייתכן לכאורה דיוק וזהות בהצעות שתי עמותות מבלי שנדברו בניהן", כתבה.

 

בהמשך ציינה השופטת את התחכום העולה מהצעות העמותות החרדיות: "מיפוי ההצעות למתחמים השונים לרבות סכומי ההצעות שנקבו בהם, מלמד לכאורה על הערכות מדוקדקת שיש בה כדי למקסם את אפשרות הזכייה של כל אחת מהעמותות, תוך ביטול התחרות הפנימית בניהן",

 

יריד שיווק הדירות בחריש יריד שיווק הדירות בחריש צילום: אוראל כהן

 

השופטת למלשטרייך-לטר ציינה כי נבחר רואה חשבון אחד על מנת לתת סיוע לכל העותרות. לגבי עבודתה של ועדת המכרזים אמרה השופטת: "ועדת המכרזים במקרה זה ביצעה עבודה יסודית, עקב בצד אגודל. הוועדה הביאה את הטענות בפני העותרות, ביקשה את תגובן בכתב ונתנה אפשרות לשימוע בעל פה.. ולאחר כל זאת, נתנה החלטתה המנומקת. כל

המפורט לעיל מלמד על כך כי סיכויי העתירה נמוכים ואולי אף נמוכים במיוחד",

 

"ועד הדיור החרדי" הוא קבוצת ניהול עסקית חרדית אשר ריכזה תחתיה את מרבית הציבור החרדי שהתכוון לרכוש דירה בחריש ומסיבה זו, תוך טענה לתיאום מחירים במכרז, נפסלה הצעתה. ב-17 בינואר הודיעה ועדת המכרזים של ממ"י של פסילת 12 העמותות בשל חריגה מתנאי המכרז והתארגנות כקרטל.

 

חמי בר-אור, תושב חריש ומנהל "המטה לעתיד חריש והאזור" אמר בשיחה ל"כלכליסט" כי באולם בית המשפט נכחו כ-50 עורכי דין של כל החברות הזוכות. "השופטת כתבה בהחלטתה בצורה ברורה שוועדת המכרזים פעלה בצורה טובה ונכונה. ברגע שבית המשפט דחה את מתן צו הביניים כל העתירה הופכת לתיאורטית כיוון שבזמן הזה החברות כבר העבירו תשלומים למינהל ומתקדמות קדימה עם רכישת הקרקעות התכנון והליכי הבנייה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x