שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

משרד התמ"ת ישקיע 100 מיליון שקל בפארק תעשייה בצפון

הפארק המשותף ליישובים הדרוזים כסרא, סמיע ופקיעין ישתרע על פני כ-300 דונם. עד כה נרכשו 15 מגרשים בלבד, מתוך 116 מגרשים. מנכ"ל קבוצת גדיש הנדסה שתנהל את פיתוח הפארק: "המחירים ינועו בין 200 ל-250 אלף שקל"

משרד התמ"ת ישקיע כ-100 מיליון שקל בפיתוח התשתיות בפארק תעשייה חדש המשותף ליישובים הדרוזים כסרא, סמיע ופקיעין שבצפון. הפארק ישתרע על פני כ-300 דונם, 184 דונם ישמשו למבני תעשיה, כ-8 דונם למבני מסחר ושירותים והיתרה לשטחי ציבור. קבוצת גדיש הנדסה תנהל את פיתוח הפארק. במהלך
התקופה הקרובה צפויים להסתיים עבודות פיתוח הכבישים ותשתיות ציבוריות לביוב, מים, ניקוז ותאורה.

 

לדברי שלום אלקיים, מנכ"ל קבוצת גדיש היישובים ניהלו במשך תקופה ארוכה מאבק מול המדינה להגדרתם כאזורי קו עימות ברשימה של מנהל מקרקעי ישראל. מאבק זה הסתיים לאחרונה וכניסתם של היישובים לרשימה תעניק להם הנחה של 100% על מרכיב הקרקע.

 

אלקיים הסביר כי מחיר דונם בפארקי תעשיה סמוכים כמו אלון תבור ושפרעם נעים בין 500 ל-600 אלף שקל (כולל פיתוח). "המחירים בפארק החדש ינועו בין 200 ל-250 אלף שקל מכיוון שמחיר הקרקע הוא אפס", הוא אומר.

 

בנוסף, על פי משרד התמ"ת מוגדר האזור כאזור עדיפות לאומית א' ועל כן נהנה ממענק של 24% מההשקעות ברכוש קבוע או לחילופין פטור ממס לעשר שנים.

 

עד כה נרכשו 15 מגרשים בלבד, מתוך 116 מגרשים. למרות זאת אלקיים משדר אופטימיות: "השיווק נפתח רק בחודשים האחרונים וממה שאני שומע יש הרבה יזמים שמתעניינים". אלקיים הוסיף כי אזור התעשיה צפוי להוציא מתוך היישובים מפעלים קטנים ומוסכים שפועלים כרגע באזורי מגורים.

 

 

 

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x