$
חדשות נדל"ן

דנה עזריאלי: "אינני יודעת אם דיור בר השגה זה משתלם ליזמים. לא בדקתי את הנושא"

בתו של האדריכל דוד עזריאלי, השיקה היום את פרויקט המגורים הראשון שלה מחוץ לקבוצת עזריאלי, המוקם בהרצליה. עזריאלי הצהירה כי היא מתכוונת לעבור לאחד הפנטהאוזים בפרויקט בשווי של 20 מיליון שקל

"אני לא יודעת אם דיור בר השגה זה משתלם. אני כרגע מתרכזת בבניית בוטיק ולכן זה לא הכיוון שלי. הייתי שמחה לראות דיור בר השגה כאן בארץ. אבל אני לא יודעת אם אני הכתובת אם כי אני תומכת מאוד שזה יקרה", כך אמרה היום דנה עזריאלי, בתו של איש העסקים והאדריכל דוד עזריאלי, במסגרת השקת  פרוייקט המגורים הראשון שלה בהרצליה, במסגרת פעילותה מחוץ לקבוצת עזריאלי. הפרויקט המכונה גל ים מקודם על ידי קנדן מגורים שנמצאת בבעלות ובניהול דנה עזריאלי וממוקם כ-300 מטר מקו המים בהרצליה פיתוח.

הפרוייקט משתרע על פני כ-5 דונם על הקרקע עליה פעל בעבר מלון אשל שהיה בבעלות הכשרת הישוב. הפרויקט כולל שני מבנים בני 4 קומות כל אחד בשטח של כ-15 אלף מ"ר ומתוכננות בו 35 דירות. האדריכלית שנבחרה לפרויקט היא לאה רובננקו. על עיצוב הפנים אחראית אורלי שרם. חברת שגראווי לייבוביץ אחראית על הבנייה והחברה המנהלת היא וקסמן גוברין גבע.

 

המחיר הממוצע למ"ר בפרויקט נע בין 45 ל-65 אלף שקל. יחידת הדיור הגדולה ביותר בפרוייקט היא פנטהאוז המשתרע על שטח של כ-295 מ"ר וכ-130 מ"ר מרפסות שנמכרה לאחרונה ב-19.5 מיליון שקל. הפרוייקט כולל גם ספא, בריכה פנימית, חדר כושר ופאטיו חיצוני בשטח 100 מ"ר. עזריאלי מסרה ל"כלכליסט" שבכוונתה לעבור להתגורר בפרויקט באחד הפנטהאוזים שיבנו בו הפונה לכיוון הים.

 


 

את הקרקע רכשה עזריאלי בשנת 2006 תמורת כ-44 מיליון שקל. "ההורים שלי גרים לא רחוק מכאן", היא אומרת. "עמדתי על גג הבית שלהם והסתכלתי על מלון האשל וחשבתי לעצמי שאני חייבת לקנות את הבניין הזה. מכיוון שהמלון לא היה למכירה אז פנינו לבעלים דה אז הכשרת היישוב. הדקה שבה אני ידעתי שאני עומדת להצליח הייתה כשעליתי לקומה האחרונה של המלון שהיא הקומה הראשונה של הבניין היום. הייתי בחודש תשיעי עם בטן ענקית, ראיתי את הנוף המדהים וידעתי שזה יהיה הפרויקט הראשון שלי בחברת היזמות שלי".

  

במהלך אישור התוכנית לפרויקט המגורים נתקלה עזריאלי בהתנגדות של הגופים הירוקים שסברו כי הוועדה המקומית בהרצליה הייתה צריכה לשמר את הבניין לייעוד מלונאי ולא לאפשר את הסבתו לבית מגורים. עזריאלי טענה כי בתוכנית המקורית הקרקע היתה בייעוד מגורים והמלון הוא זה שהסב את ייעודה. טענה נוספת של הירוקים הייתה כי זכויות הבנייה שמבקשת עזריאלי הן מופלגות וכי על השטח שעליו ניתן לבנות מקסימום חמש וילות עזריאלי קיבלה היתר לבנות 35 דירות. עזריאלי אמרה ל"כלכליסט" כי היא בעצמה 'ירוקה' והפרויקט תוכנן תוך חשיבה על הסביבה.

 

עזריאלי מודה כי שוק דירות היוקרה נמצא בהאטה. עד כה נמכרו כ-25% מהפרויקט, בשלב המכירה המוקדמת.

 

כל המדדים על מחירי דירות מצביעים על ירידת מחירים בדירות גדולות ודירות יוקרה. זה מכניס אותך ללחץ?

אנחנו בטרום שיווק ועד עכשיו זה נעשה בקרב חברים ומשפחה. זה נכון שהייתה האטה במשק במגורים לוקסוס גם לפני הבחירות, אבל עכשיו רואים סימנים שזה חוזר. אני רואה את זה ברמת ביקוש וטלפונים.

 

דנה עזריאלי דנה עזריאלי צילום: יריב כץ

 

במשרד השיכון והאוצר מנסים לעניין אתכם, החברות שמתמחות בנדל"ן מניב לבנות דיור מוזל להשכרה. למה אתם לא מרימים את הכפפה?

"יש פה תרבות נורא חזקה בארץ שחייבים לרכוש דירה שזה הנכס הכי יקר שיש לאדם. בארה"ב וקנדה זה לא ככה. התרבות כל כך חזקה בגלל התרבות ובגלל השואה. צריך להכניס את התרבות לשכירויות. זה דורש שינוי מאוד איטי.

 

את עוסקת בפילנתרופיה במשך שנים. למה את לא מנסה להכנס לתחום של דיור בר השגה?

צריך להפריד בין פילנתרופיה לעסק. אם אני אתחיל לתת את המטרים הרבועים שאני בונה בחינם אז לא יהיה לי עסק. צריך להפריד בין הפעילות הפילנתרופית למה שאנחנו עושים בעסקים.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x