$
חדשות נדל"ן

משרד השיכון מכר קרקע לבניית 920 דירות בחיפה במחירים מוזלים

הקרקע מצויה במורדות הדרומיים של הכרמל. המחיר הממוצע שישלמו החברות הזוכות לקרקע עומד על 154.6 אלף שקל לדירה בתוספת מע"מ והוצאות הפיתוח

מינהל מקרקעי ישראל פרסם אתמול (ד') את תוצאות ועדת המכרזים בשיווק הגדול במבואות הדרומיים בחיפה. המשרד פרסם למכירה קרקעות לבניית 920 הדירות בתשעה מתחמים שונים. 25 הצעות התקבלו והמתחם שווק במלואו.

 

הקרקע מצויה במורדות הדרומיים של הכרמל, במרחק קצר מחופי הים הדרומיים
של חיפה.

 

המחיר הממוצע שישלמו החברות הזוכות לקרקע עומד על 154.6 אלף שקל לדירה, בתוספת מע"מ והוצאות הפיתוח עומדות על 21.6 אלף שקל לדירה.

 

בנצי ליברמן, מנהל מינהל מקרקעי ישראל אמר כי הוא מצפה שההנחה הגדולה שהמינהל העניק ליזמים ברכישת הקרקע תבוא לידי ביטוי משמעותי במחיר שיוצג לרוכשי הדירות. "אנו מוזילים את מחיר הקרקע ומצמצמים את הכנסות המינהל במטרה להוזיל את מחיר יחידות הדיור לצרכן", הוסיף.

 

החברה שזכתה במגרש הגדול ביותר היא חברת יוסי אברהמי. מדובר בשלשה מתחמים עליהם ניתן לבנות 305 יחידות דיור. חברת אלמוג כדאי זכתה בקרקע בשני מתחמים, עליהם ניתן לבנות 255 יחידות דיור. חברת ספייס בניה ויזמות זכתה בקרקע המיועדת לבניית 126 יחידות דיור, חברת י.ב. זיו נכסים וקבלנות זכתה בקרקע לבניית 110 יחידות דיור, חברת ג.קשת זכתה בקרקע לבניית 81 יחידות דיור וחברת נ.ר.ש. אלבנין זכתה בקרקע לבניית 43 יחידות דיור.

 

מדובר בשכונה חדשה שתכלול 1,188 דירות. 268 הדירות הנותרות ישווקו במסגרת מכרזי דיור מוזלים בהישג יד. 25% מהדירות בכל השכונה יהיו דירות קטנות. בעיריית חיפה רואים בפיתוח השכונה את השלב הראשון בפיתוח המבואות הדרומיים של העיר. הפיתוח יכלול בהמשך גם אזורי תעשיה ובידור. על פי תכניות עתידיות בהמשך יורחב גם מתחם ההיי טק מת"מ הסמוך לשכונה.

 

ראש עיריית חיפה יונה יהב: "החלטת המינהל ומשרד השיכון היא סממן לרגולציה שפויה שצריך לבצע במדינה. ככל שנרחיב את מוקדיה האחרים של הארץ מלבד תל אביב נבצע הצלה בפועל של מדינת ישראל".

 

שר השיכוןאריאל אטיאס ציין: "חיפה היא אזור ביקוש אמיתי למגורים. למרבה הצער, לאחר שהודענו לפני על השיווקים לפני ארבעה חודשים התגובות התקשורתיות היו צוננות כלפי כל שיווק שאינו בגוש דן. אנחנו נותנים פתרונות דיור בכל רחבי הארץ ובוודאי שבאזורי ביקוש כמו חיפה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x