$
חדשות נדל"ן

מגמת השימור בערים מתרחבת: בכפר סבא אושרה תוכנית לשימור 50 מבנים

ההחלטה התקבלה לאחר ששורת ערים בשנים האחרונות פעלו בתחום השימור, בהן תל אביב, ירושלים, הרצליה ורמת גן

דותן לוי 08:2621.01.13

מליאת הוועדה לתכנון ובנייה בכפר סבא אישרה בשבוע האחרון רשימה של כ־50 מבנים היסטוריים המיועדים לשימור בעיר. מדובר במבנים אשר מחציתם בבעלות העירייה ומחציתם בבעלות פרטית. ההחלטה התקבלה לאחר ששורת ערים בשנים האחרונות פעלו בתחום השימור, בהן תל אביב, ירושלים, הרצליה ורמת גן.

 

את תוכנית השימור בכפר סבא מוביל הפרופ' האדריכל אמנון בר אור, אשר ליווה בעבר גם את תוכנית השימור של תל אביב. בין המבנים לשימור שהוכרזו: קולנוע עמל, השוק, בית אהרוני, הארמון, בית קפה פידלר, בית המוכתר ובניין הקיבוצים.

 

לדברי שרון שפר, אדריכלית העיר, קבלת ההחלטה על המבנים שייכנסו לרשימה כללה ביצוע סקר היסטורי ופיזי מפורט הכולל עיון ספרותי, סקירת תצלומים ומפות היסטוריות ועבודת שטח מקיפה. משמעות התוכנית עבור בעלי הנכסים היא שבקשות לשינוי במבנה, הגדלת זכויות וכדומה לא יתקבלו אלא במקביל להגשת תוכנית לשימור. "לא ניתן היתרים ללא שימור, אך במקביל נפנה לכל אותם בעלי מבנים כדי שיתחילו בהליך השימור. במקרים רבים ניתן זכויות בנייה נוספות בתמורה לביצוע תוכנית השימור", אמר ראש העירייה יהודה בן חמו. "נכון שחלק מהתושבים לא יכולים כלכלית לבצע שימור, אבל בבוא העת זה ישתלם כי זה משביח את הנכס".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x