$
חדשות נדל"ן

ראש העין: דירות בפרויקט מחיר למשתכן יימכרו ב-874-616 אלף שקל

חברת גיא ודורון לוי זכתה במכרז של משרד השיכון ותקים 400 דירות בגודל של 85 מ"ר, בשלושה מתחמים בעיר

ועדת המכרזים במשרד הבינוי והשיכון הודיעה אתמול על החברות הזוכות בקרקע לבניית 544 דירות במסגרת מכרזי המחיר למשתכן בראש העין. הקרקעות ממוקמות ברובעים A ו-B באזור החדש בעיר שיכלול בסיום הבנייה כ-14 אלף דירות.

 

על פי תנאי המכרז, מחיר הקרקע יעמוד על מחצית מערכה ולא על ערכה המלא. היזמים שניגשו למכרז התחרו ביניהם על מחיר הדירה הסופי הנמוך ביותר.

 

חברת גיא ודורון לוי זכתה בשלושה מתחמים ובהם מתוכננות 400 דירות. במתחם הראשון תב"ע לבניית 240 יחידות דיור בשטח 85 מ"ר כל דירה שימכרו ב-616 אלף שקל לדירה. במתחם השני 64 יחידות דיור בשטח 85 מ"ר שימכרו בכ-717 אלף שקל לדירה. במתחם השלישי 96 יחידות דיור בשטח של כ-85 מ"ר שימכרו בכ-624 אלף שקל לדירה.

 

במתחם אחר זכתה חברת דונה. המתחם כולל 144 יחידות דיור, גם הן בשטח של כ-85 מ"ר. מחירי הדירות במתחם זה יעמדו על כ-874 אלף שקל לדירה.

 

שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס בראש העין שר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס בראש העין צילום: דמיטרי שביצ'נקו

 

בכל הדירות ניתנת עדיפות ליוצאי צבא. על פי תנאי המכרז 25% מהדירות מיועדות לזכאים כלומר, כ-136 דירות יימכרו בהנחות גדולות לזכאים שמרביתן ימכרו בכ-620 אלף שקל). היתרה הכוללת 408 דירות, ישווקו בשוק החופשי.

 

לדברי גיא לוי מבעלי חברת גיא ודורון לוי שזכתה במכרז, ניתנה לקבלנים הנחה משמעותית בקרקע. החברה זכתה בשנה שעברה בקרקע שאינה במסגרת המחיר למשתכן בעלות של כ-265 אלף שקל לקרקע ליחידת דיור. לוי מסביר שלמרות שבמכרז הנוכחי מחיר קרקע ליחידת דיור יעלה לחברה כ-270 אלף שקל, מחיר גבוה יותר מהמחיר בו נרכשה הקרקע במכרז הרגיל עדין מדובר בעסקה זולה יותר.

 

"במכרזים הקודמים הקרקעות לא היו זמינות לבנייה והעיכובים והסיכון שלקחנו עלו לנו בהוצאות נוספות. כמו כן, המכרז הקודם היה לבניית בניינים בגובה 15 קומות ובמכרז הזה מדובר בבניית 8 קומות וגם זה מוזיל את עלויות הפרויקט. אנחנו היינו ערים מאוד לשינויים שנעשו במשרד השיכון ואנחנו מבחינים בכך שניתנה הנחה אמיתית על הקרקע גם במכרזים נוספים בכפר סבא, מודיעין ויבנה", הוא אומר. לדבריו, מחירי 75% הדירות שלא ימכרו לזכאים יחלו ב-1.3 מיליון שקל לדירות 4 חדרים בשטח 100 מ"ר ומ-1.45 מיליון שקל לדירות 5 חדרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x