שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בדרך למעלה

בכמה עלו מחירי הנדל"ן בשכונת ארנונה בירושלים

השכונה הירושלמית שהתאפיינה בעבר בבתים פרטיים מנומנמים עברה בשנים האחרונות מהפכה שכללה בנייה גבוהה. למרות הכוונה למשוך לשכונה צעירים, הגיעו אליה בפועל משפרי דיור ותושבי חוץ

שי פאוזנר 11:5403.01.13

שכונת ארנונה שבקצה הדרומי של ירושלים היתה עד לשנתיים האחרונות שכונה מנומנמת ירושלמית טיפוסית, שכוללת בעיקר בנייה נמוכה וצמודת קרקע פרטית. השכונה שגובלת בשכונת תלפיות בצפון, קיבוץ רמות רחל בדרום, דרך חברון ואזור התעשייה של תלפיות במערב ומדבר יהודה במזרח, קיבלה את שמה בשל העובדה שהיא צופה על נחל ארנון, העובר בין ישראל לירדן.

לאחר מלחמת העצמאות השכונה היוותה מתחם חיץ בין היישוב היהודי לערבי, ובהמשך נחשבה לחלק מתלפיות השכנה. בשנות התשעים, לאחר שהופשרה בה קרקע לבנייה, התרחבה ארנונה, והבנייה הנמוכה בה הפכה אותה לאחת השכונות היקרות בעיר.

 

לאורך השנים, עיקר הבנייה בשכונה בת 3,000 יחידות הדיור היתה של בתים צמודי קרקע על קרקעות פרטיות. בין שנות השבעים לשנות התשעים נבנו בה מעט מאוד בתים, רובים וילות, קוטג'ים טוריים ובניינים מצופי אבן של עד 4 קומות.

 

רמת ההכנסה של תושבי ארנונה היא מהגבוהות בעיר. די בהצצה על מספר בתי הכנסת הגדול בשכונה כדי ללמד כי חלקם הגדול של התושבים מסורתיים או דתיים. מאז שנות השבעים ההגירה לשכונה התמקדה ברכישת בתים ודירות קיימים בשל מחסור בשטח לבנייה. כיום מאכלסים את השכונה בני המעמד הבינוני־גבוה, בעלי עסקים, עורכי דין ורופאים רבים מבתי החולים בעיר.

 

לפני שנתיים נפל דבר בשכונה, והמדינה החלה לשווק בה קרקע למתחם חדש בבנייה רוויה של בניינים גבוהים של בני 24-12 קומות שיכללו כ־800 דירות. עם הזמן נמכרו בה שטחים לשורת יזמים וחברות בנייה שונות. הגדולים שבהם נרכשו על ידי אפריקה ישראל מגורים, שבונה בה כיום פרויקט בשם סביוני ארנונה עם 224 דירות בשני בניינים של 15 קומות כל אחד, וחברת ב.יאיר שבונה במקום 120 דירות בשני בניינים.

 

המתחם כולו יכלול גם לא מעט שירותים ציבוריים, בית ספר, בתי כנסת ומרכז מסחרי, ואף תועתק אליו עמדת התצפית המנדטורית - הפילבוקס מדרך חברון, אחד מסמלי השכונה.

 

רחוב רבנו פוליטי בשכונת ארנונה, ירושלים רחוב רבנו פוליטי בשכונת ארנונה, ירושלים

 

אף שכוונת העירייה היתה להזרים לשכונה צעירים, נראה כי האוכלוסייה שתגור במתחם החדש תהיה בעיקר של משדרגי דיור בשנות ה־40 וה־50 לחייהם. עופר צוקר, מנהל המכירות הארצי של אפריקה ישראל מגורים, אומר כי "בפרויקט שלנו בשכונה, כ־70% מהרוכשים הם משדרגי דיור מהשכונות הסמוכות ומשכונות חזקות אחרות בעיר. השאר הם בעיקר תושבי חוץ שרובם הגיעו כקבוצות שמתכננות 'לעשות עלייה'".

 

לדברי צוקר, אפריקה ישראל מכרה במתחם עד כה 24 דירות ב־47 מיליון שקל בסך הכל. המחירים במתחם נעים בין 1.63 מיליון שקל לדירת 3 חדרים בת 87 מ"ר ומרפסת של 17 מ"ר, ועד 3.9 מיליון שקל לפנטהאוז של 166 מ"ר עם מרפסת של 50 מ"ר.

 

רחוב רבנו פוליטי 18

שנת בנייה: 1995

מס' חדרים: 5

קומה: 3

שטח: 161 מ"ר

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x