$
חדשות נדל"ן

דירקטוריון חלמיש מאיים: אם המינהל לא יחזיר חובות נעזוב את כפר שלם

לטענת החברה, המינהל מתחמק מתשלום חוב בהיקף 92 מיליון שקל לחלמיש; "סכום עתק זה נגרע באופן ישיר מהשקעותיה של חלמיש בתחום הדיור הציבורי"

דותן לוי 15:1301.01.13

"הדיור הציבורי לא יממן עוד את הפעילות בכפר שלם", כך מאיימת חברת הדיור הציבורי חלמיש בעקבות טענתם כי מינהל מקרקעי ישראל מתעלם מפניותיהם לתשלום חוב בהיקף של 92 מיליון שקל על פעילות שביצעה חלמיש בשכונת כפר שלם אשר בחלקה הגדול בוצעה למרות שהדבר לא היה מתפקידה אלא באחריות

המינהל.

 

במכתב שהעבירה למינהל כתבה יו"ר חלמיש רחל תורג'מן, "ברצוני לעדכנכם כי דירקטוריון חלמיש החליט ב-31 בדצמבר 2012 כי אם ממ"י ו/או כל גורם אחר לא יממן את פעילות חלמיש בכפר שלם לשנת 2013, אזי חלמיש תפסיק פעילותה בכפר שלם וזאת החל מה-1 במרץ 2013, לרבות: שמירה, סיורים, הריסות, פינויים, תשלומים בגין מיסים והיטלים, תביעות משפטיות, פיתוח תשתיות ועוד". 

 

בחלמיש טוענים, כי מאז שנת 1961 השקיעו סכום של כ 211 מיליון שקל בשכונה. "לאחר שקיזזנו מסכום זה את הכנסות החברה ממכירת קרקעות, עומדות הוצאות החברה על סך של כ 92-מיליון שקלים (נומינלית). סכום עתק זה נגרע באופן ישיר מהשקעותיה של חלמיש בתחום הדיור הציבורי. לאחר שנים בהן השקעת המדינה בדיור הציבורי הצטמצמה לכדי מינימום, ותור הממתינים רק גדל, חובתי כיו"ר חלמיש להפנות משאבים רבים ככל האפשר כדי לשפר את סיכוייהם של זכאי הדיור הציבורי בתל אביב יפו לקבל דירה שתאפשר להם מגורים בכבוד", לשון המכתב.

 

לפיכך, הודיע דירקטוריון חלמיש כי במידה שהמינהל לא יתקצב פעילות זו, היא תפסיק את פעילותה במקום החל ממרץ 2013. תורג'מן הבהירה כי אלמלא השקיעה החברה סכום כזה בכפר שלם, יכולה הייתה החברה להקטין את תור הממתינים לדירות בכ-40% ולהפסיק את העוול שנגרם לזכאים לדיור ציבורי, אשר ממתינים לעיתים עד 10 שנים בתור לדירה - דבר אשר אינו מתקבל על הדעת בישראל 2013.

 

תורג'מן הדגישה כי שר השיכון אריאל אטיאס תומך בעמדת חלמיש והודיע כי לא יקבל מצב בו הדיור הציבורי ימשיך לממן את פעילות החברה בכפר שלם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x