$
חדשות נדל"ן

השכונה הצפונית של קריית גת מתרחבת: אושרה הקמת 1,000 דירות נוספות

הוועדה הלאומית לדיור אישרה חלק נוסף בתוכנית של מינהל מקרקעי ישראל, שבמסגרתה יוקמו 7,000 יחידות דיור מצפון לעיר

שי פאוזנר 12:3001.01.13

הווד"ל (הוועדה הלאומית לדיור) של אזור הדרום אישרה הקמת 1,000 דירות בקריית גת. מדובר בתוכנית המשנה השלישית של פרויקט הרחבת העיר מצפון. במסגרת הפרויקט משווק מינהל מקרקעי ישראל קרקע לבניית 7,000 יחידות דיור.  

במהלך השנה כבר אושרו שתי תוכניות נוספות - בהיקף של 3,000 ושל 1,000 יחידות דיור. כעת ממתינה לאישור התוכנית הרביעית והאחרונה במסגרת הפרוייקט הכולל, שצפוי להגדיל את מספר תושבי קרית גת ב-50%.

 

התוכנית הנוכחית ממוקמת מצפון לדרך מס' 35, כביש ארצי שמחבר את חבל לכיש ממזרח לרשת הכבישים הארצית ולדרך מס' 40 במערב. במסגרת התוכנית מתוכננים שני גשרים שיחצו את כביש מס' 35 על מנת ליצור קשר יעיל בין העיר הוותיקה והתוספת המתוכננת. התוכנית אף כוללת מעברים תחתיים רחבים להולכי רגל, שדרכם ניתן יהיה להגיע לפארק.

 

במינהל מקרקעי ישראל החלו בהליך הכנת מכרזי השיווק של הקרקע טרם אישור התוכניות בווד"לים כדי לאפשר התחלה מהירה של הליך הבנייה.

 

המתחם שייבנה ייקרא "קריית גת צפון" וישתרע על שטח של 3,000 דונם המוגדרים כיום כקרקע חקלאית, בין מסילת הרכבת ממזרח ודרך מס' 40 (באזור מחלף פלוגות) ממערב. במסגרת התוכנית יוקם "פארק לכיש" לאורך תוואי נחל לכיש. פיתוח הפארק ייעשה במקביל לפיתוח מתחמי המגורים. במתחם יוקמו גם שלושה מוקדי פעילות ראשיים, בהם מבני חינוך, תרבות, חברה וספורט.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x