$
חדשות נדל"ן

התחדשות בת"א: אושרה בניית 385 דירות חדשות בשכונת יד אליהו

בחלקה הראשון של התוכנית יעובו מבנים קיימים. בשלב השני יתבצע פינוי-ביני וייבנו בניינים חדשים בני 6 קומות עם חזית לרחוב לה גווארדיה

דותן לוי 14:3318.12.12

הקבינט החברתי-כלכלי אישר היום (ג') את המלצתו של שר השיכון אריאל אטיאס להכריז על מתחם התחדשות עירונית חדש ברחוב לה גווארדיה בשכונת יד אליהו בדרום תל אביב. במסגרת התוכנית יתווספו 385 דירות חדשות ל-464 יחידות הדיור הקיימות כיום.

 

 

התוכנית תתחלק לשניים כאשר בחלקה הראשון יעובו מבנים קיימים ובחלקה השני תבוצע בנייה חדשה. המבנים הקיימים הם בני 3 קומות ועליהם תיבנה קומה נוספת אשר תוסיף 110 יחידות דיור חדשות. במסגרת זו יורחבו וישודרגו הדירות הקיימות וכל אחת מהדירות תורחב בשטח של כ-30 מ"ר (הכוללים גם ממ"ד).

 

לצד עיבוי המבנים הקיימים ייבנו בניינים חדשים בני 6 קומות עם חזית לרחוב לה גווארדיה, שיוסיפו 275 יחידות דיור חדשות ו-4,700 מ"ר מסחר. בסך הכל יהיו במתחם לאחר תוספת הבנייה כ-850 דירות.

 

שכונת יד אליהו בת"א (ארכיון) שכונת יד אליהו בת"א (ארכיון) צילום: אוראל כהן

 

שטח המתחם המוכרז עומד על 55.5 דונם בין הרחובות וינגייט ואיילון מצפון, רחובות יגור ו-1115 ממזרח, בית אורן ומרגולין מדרום, ויגאל אלון ממערב. בתווך נמצאים הרחובות לה גווארדיה ולוחמי גליפולי.

 

המתחם אושר במסלול מיסוי שהוא אחד משני מסלולים אפשריים לפינוי-בינוי (המסלול הנוסף הוא הכרזה מתוקף חוק התכנון והבנייה). במסגרת מסלול המיסוי פונים יזמים או בעלי הנכסים לוועדה להתחדשות עירונית יחד עם נציגי רשות המסים ומע"מ ומבקשים כי תמליץ לממשלה להכריז על המתחם כמיועד לפינוי-בינוי או עיבוי במסלול מיסוי לתקופה של 6 שנים. הכרזת הממשלה מקנה הטבות הנוגעות לעסקות המבוצעות על ידי הדיירים המפוּנים במס שבח, במס רכישה ובמע"מ על שירותי הבנייה וכן היא מאפשרת את דחיית המועד הקובע את חבות המס.

 

השר אטיאס: "ההתחדשות העירונית היא כלי משלים שתופס תאוצה מאז התיקון שהוריד את שיעור ההסכמה הנדרשת לפרויקט פינוי בינוי ל-66% בלבד מהדיירים בבניין ו-80% במקבץ של בניינים וכיום כ-17 פרויקטים נמצאים בשלבי ביצוע או לקראת ביצוע".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x