שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בנצי ליברמן ל"כלכליסט": "מכרז חריש לא בוטל"

הבוקר, כשלושה שבועות לאחר סגירת המכרז, טרם פורסמו תוצאותיו על רקע טענות לאי כשירות התנהלות קבוצות חרדיות שלקחו בו חלק

שי פאוזנר 12:1102.12.12

"המכרז למכירת קרקעות לבניית דירות בעיר העתידית חריש שבוואדי ערה, לא בוטל, אך פרסום תוצאותיו ידחה עד לסיום הדיונים בעניין", כך אמר מנהל מינהל מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן בשיחה עם "כלכליסט" בסוף השבוע. 

 

 

הבוקר, כשלושה שבועות לאחר סגירת המכרז, טרם פורסמו תוצאותיו על רקע טענות לאי כשירות התנהלות קבוצות חרדיות שלקחו בו חלק. הבוקר השיב המינהל במכתב רשמי לפניית עמותת בית וגן לחריש בניהול חברת הדיור "באמונה" מהשבוע שעבר, והודיעו כי המכרזים בחריש לא יבוטלו.

 

העמותת, באמצעות עו"ד דוד זעירא, דרשה שלא לבטל את המכרז שבו התמודדה עמותת בית וגן לחריש על 150 יחידות דיור. אריאל אבלין, מנהל החטיבה העסקית במינהל כתב לבית וגן לחריש: "ההצעות אשר הוגשו נמצאות בבדיקה, מיד לאחר סיום הבדיקה יפורסמו תוצאות המכרז".

 

האיחור בפרסום תוצאות המכרז נולד לאחר שקבוצה של מתמודדים מהיישוב דרשה לבחון מחדש את האופן התארגנו החרדים לרכישת קרקעות בעיר העתידית. הם טענו אז כי מדובר בתיאום עמדות לכאורה בין קבוצות חרדיות ש"חילקו" ביניהן את המכרזים כדי לא לגרום לעליית מחיר של הקרקעות.

 

 

מחאה בחריש (ארכיון) מחאה בחריש (ארכיון) צילום: נמרוד גליקמן

 

בקשות שונות לביטול המכרז, הובילו לכך שהמשנה ליועץ המשפטי לממשלה במשרד המשפטים, עו"ד אבי ליכט, נדרש לסוגיה והעבירה להחלטת המינהל. מדובר בהתנהלות לא שגרתית שהובילה לחשש של ראשי המתמודדים כי מהכרז יבוטל. במכתבה למינהל טענ העמותה: "ביטול המכרז יגרום לעליית מחירים ניכרת, נוכח האפשרות של עמותות וקבלנים לשפר את הצעותיהם בעקבות פרסום הצעות המתמודדים בעיתונות במכרז ובכך יחטיא את המטרה של משרד השיכון לדיור בר השגה".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x