$
חדשות נדל"ן

כיכר מיכאלס בת"א תזכה למתחם מסחרי

קבוצת ברונפמן ואלון קסטיאל רכשו את החניון במתחם שמול דיזנגוף סנטר בכ־10 מיליון שקל

שי פאוזנר 10:0429.11.12

קבוצת ר. ברונפמן (R. Bronfman Group) של חבר הכנסת לשעבר רומן ברונפמן ובנו צביקה תקים עם היזם אלון קסטיאל פרויקט מסחרי פתוח בסמוך לדיזנגוף סנטר בתל אביב, כך נודע ל"כלכליסט". הקבוצה רכשה את מתחם מגרש החניה שבפינת הרחובות שדרות בן ציון, קינג ג'ורג' ובוגרשוב שמול הקניון הוותיק. הקומפלקס המסחרי ייבנה סביב החלק הצפוני של כיכר מיכאלס ויפנה לכיוון מערב. הפרויקט יכלול שורה של חנויות מותגי יוקרה בתחומים שונים.

 

ההערכה היא כי הקבוצה שילמה כ־10 מיליון שקל עבור המתחם, ולכך יהיה עליה להוסיף תשלום "קרן חניה" שיממן תחליף למקומות החניה שיבוטלו במתחם. העסקה נרקמה במשך כשנתיים, שבהן בוצעו בחינה ותכנון של המשקיעים לצד דיונים וסיורים של נציגי העירייה במקום. אתמול ניתן לפרויקט אישור סופי של הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בעיר, שמאפשר שימוש מסחרי במתחם תוך העתקת החניון למקום אחר.

 

הדמיה של מתחם המסחר המתוכנן הדמיה של מתחם המסחר המתוכנן

 

המבנה הוותיק, שהמרכז המסחרי יהפוך לחלק ממנו, נבנה ב־1969 על ידי קבוצת קבלנים בהובלת משפחת רובננקו, בתכנון רם כרמי. ברונפמן וקסטיאל מנהלים עם יורשי הקבלנים משא ומתן לרכישת המתחם זה כשנה. עבודות הבנייה צפויות להתחיל במקום במהלך חצי השנה הקרובה, והשקת המתחם מתוכננת לסוף 2013.

 

על תכנון כיכר המסחר מופקד פרופ' חיים דותן, המועמד לפרס ישראל לאדריכלות, ועמו עבד על הפרויקט באופן שוטף האדריכל אבי ארבל ממשרדו. בהיבטי התכנון והבנייה, ייצגה את היזמים עו"ד שרון מונטיפיורי־גילן המתמחה בתחום.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x