שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

המאבק על הבנייה בחריש: "ביטול המכרז יגרום לעליית מחירים ניכרת"

עמותת בית וגן לחריש, שהיתה מועמדת לזכייה במכרז, פנתה ליועץ המשפטי של מינהל מקרקעי ישראל בדרישה לפתוח את מעטפות המכרז ולהכריז על הזוכים לפי הקריטריונים שנקבעו

אריאל נוי 14:4928.11.12
עמותת בית וגן לחריש בניהול חברת הדיור "באמונה" שיגרה השבוע ליועץ המשפטי של מינהל מקרקעי ישראל, עו"ד יעקב קוינט מכתב באמצעות עו"ד דוד זעירא, הדורש שלא לבטל את המכרז בעיר חריש. במכרז זה התמודדו המציעים על אלפי יחידות דיור שמתוכן עמותת בית וגן לחריש התמודדה על 150 יחידות דיור.

 

הרב ניסים דהן ראש מועצת חריש התבטא הבוקר בתוכנית רדיו בתחנת קול ברמה, "הנושא נבדק בימים אילו על ידי הגורמים המשפטיים וגם של משרד המשפטים. כל הניסיונות של אותם גורמים שמנסים לעכב את בניית העיר, עד היום לא צלחה דרכם בשום דרך. הם לא ניצחו בשום ערר בבית משפט", אמר.

 

כניסה ליישוב חריש כניסה ליישוב חריש צילום: אלעד גרשגורן

 

על פי הערכות, עמותת בית וגן לחריש היתה צפויה לזכות במכרז זה, בעקבות הצעה גבוהה שהגישה. אך מזה כשבועיים וחצי, טרם נפתחו מעטפות המכרז ועל פי פרסומים שונים באמצעי התקשורת, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה במשרד המשפטים, עו"ד אבי ליכט נדרש לסוגיה והעביר את הסוגיה לפתח מינהל מקרקעי ישראל.

 

התנהלות לא שגרתית זו הובילה ליצירת חשש אמיתי לביטול המכרז כאמור. על כן, שיגרה עמותת בית וגן לחריש מכתב למינהל בו היא דורשת לפתוח את מעטפות המכרז ולהכריז על הזוכים על פי הקריטריונים שנקבעו. במכתב זה טוענת עמותת בית וגן לחריש כי, "עיכוב בפרסום תוצאות המכרז גורם לעינוי דין למשתתפי המכרז שהפקידו ערבויות המגיעות למיליוני שקלים". עוד נכתב בפניה לממ"י, "ביטול המכרז יגרום לעליית מחירים ניכרת, נוכח האפשרות של עמותות וקבלנים לשפר את הצעותיהם בעקבות פרסום הצעות המתמודדים בעיתונות במכרז ובכך יחטיא את המטרה של משרד השיכון לדיור בר השגה".

 

דהן הוסיף כי, "בקרוב מאד יהיה עוד מכרז של 4,000 יחידות, כך שמי שלא זכה הפעם שינסה בסיבוב הבא"

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x