שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

מינהל מקרקעי ישראל מקדם תכניות בהיקף אלפי יחידות דיור בדרום

ל"כלכליסט" נודע כי המינהל מקדם את התוכניות על מנת למנף את מעבר צה"ל לנגב. ראש המינהל: "ב-2012 לבדה השקיע מינהל מקרקעי ישראל כ-100 מליון שקלים בביצוע תכנון ופיתוח בישובים בדרום הארץ"

אריאל נוי 19:3127.11.12

בצעד חסר תקדים מקדם המינהל תוכנית בנייה בהיקף של אלפי יחידות דיור בדרום. עד סוף שנה זו יקבלו תוקף תכניות שמקדם המינהל בדרום בהיקף של כ-4100 יחידות דיור נוספות, מהן 584 בשדרות, 1154 באופקים, 1489 ברהט, 613 במיתר, 65 באילת, ו-225 במועצה אזורית מרחבים.

 

כבר בימים

הקרובים ישווק המינהל בדרום הארץ כ-470 יחידות דיור , במגזר העירוני והכפרי הן בבנייה רוויה והן בבנייה צמודת קרקע: בבאר שבע ישווקו 296 יחידות דיור, בדימונה 99 יחידות דיור, בירוחם 180 יחידות דיור, באילת 58 יחידות דיור, במיתר יתרת 7 מגרשים בשכונת כלנית, בנתיבות 11 יחידות דיור, בשדרות 12 יחידות דיור ובאבן שמואל 44 יחידות דיור.

 

ל "כלכליסט" נודע כי המינהל מקדם את התוכניות על מנת למנף את מעבר צה"ל לנגב ולתת פתרונות דיור מגוונים מסוגים שונים בישובים עירוניים. כמו כן מקדם המינהל תוכניות למגורים ולתעסוקה בהיקף של אלפי יחידות דיור בדרום ומשקיע בפיתוח הישובים.

 

עוד נודע כי ראש מינהל מקרקעי ישראל, בנצי ליברמן, מעורב באופן אישי בתוכנית ומקיים סדרת ביקורים בדרום הארץ על מנת לעקוב אחר קצב התכנון השיווק ולעמוד על רמת הפיתוח.

בבאר שבע , בתיאום עם העירייה הוחלט על שינוי התמהיל של סוגי יחידות הדיור והגדלת התכנון למגורים צמודי קרקע. בשנים הקרובות ישווקו בעיר כ 15,000 יחידות דיור בתיאום עם העירייה בציפוף נמוך יותר ממה שתוכנן מלכתחילה. בתחום התעסוקה מקודמת תכנית להקמת קריית מדע "עתירת ידע" ומתחם תעסוקה משולב במגורים ומסחר בגודל של 3,700 מ"ר. במבואה הצפונית של העיר מתוכנן מרחב הייטק חדש הכולל מגורים, מסחר ושטחי ציבור.

 

ליברמן מסר "הדרום הוא העתיד שלנו. חשוב לנו לפתח אותו כאזור בעל רמת חיים גבוהה לתושבים אשר ימשוך אליו אוכלוסיות שונות ועל כן אנו משקיעים משאבים רבים בפיתוח ובטיפוח הישובים העירוניים והכפריים בדרום. בשנה זו לבדה השקיע המינהל כמאה מליון שקלים בביצוע תכנון ופיתוח בישובים בדרום הארץ ואנו נמשיך להשקיע לתכנן ולפתח את הדרום תוך חיזוק העיר באר שבע כמטרופולין "

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x