חדשות נדל"ן

הנזק לבניין שנפגע בראשל"צ: 6 מיליון שקל

כך מעריך יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים, ערן סיב. לדבריו, עבודות שיקום ושיפוץ המבנים יימשכו כשמונה עד עשרה חודשים

שי פאוזנר 09:5521.11.12

"שיפוץ הבניין שנפגע בראשל"צ ערכו עשוי להגיע ל- 6 מיליון שקל". כך מעריך יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים ערן סיב, בשיחה עם "כלכליסט". לדבריו, אם יסתיים סבב הירי הנוכחי מייד, ימשכו עבודות שיקום ושיפוץ המבנים כשמונה עד עשרה חודשים.

 

שיפוץ של כ-6 מיליון שקל שיפוץ של כ-6 מיליון שקל צילום: יריב כץ

 

דבריו של סיב מגיעים בהמשך להערכה שמסרה התאחדות הקבלנים בתחילת השבוע לפיה, עלות השיפוצים הכוללת לטיפול בנזקי הפגיעות של הטילים מסבב האלימות הנוכחי תגיע ל-30 מיליון שקל לפחות. סיב הסביר כי בבניינים שנפגעו ישירות, כמו הבניין בראשון לציון למשל, שהעבודות של שיחזור הבטונים, חיזוק ויציבות המבנה הן עבודות מסובכות שחייבות להיות מלוות בתכנון של מהנדסי קונסטרוקציה - מהנדסים האחראים על חישוב עומסי הבניין, ועשויות לקחת זמן ממושך.

 

סיב קרא לממשלת ישראל ולשר הבינוי והשיכון לחייב כל בית בישראל בבניית ממ"ד כחובה כללית מיידית. "המלחמה הנוכחית הוכיחה שהממ"ד הינו מיצרך חיוני וחשוב לכל בית בישראל", טוען סיב. בכך הוא מצטרף לקבלנים ויזמים רבים שמפעילים בימים האחרונים לחץ על רשויות מקומיות ופקידי ממשלה שיפעלו לקידום מיידי של פרויקטי תמ"א 38 לחיזוק בניינים שכוללים הקמת ממ"ד.

 

נציין כי ברקע מכין מבקר המדינה, יוסף שפירא דו"ח מקיף על טיפול המדינה בתחום ההתחדשות העירונית - תמ"א 38 ופינוי בינוי שאמורים להביא לתוספת מהותית במספר הממד"ים במשק, לאחר שהפיכת תוכניות אלה להמוניות נכשלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x