$
חדשות נדל"ן

לא למגדלים: נדחתה תוכנית להקמת מגדל בן 40 קומות על בית וואלה

הוועדה המקומית דחתה את תוכניתו של היזם רועי לוסטרניק לאור תוכנית המתאר אשר שוללת בניית מגדלים ברחוב אבן גבירול; מהנדס העיר: "התוכנית גרועה מבחינה אורבנית"

דותן לוי 12:0408.11.12
הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בתל אביב דחתה אתמול (ד') את תוכניתו של היזם רועי לוסטרניק להקמת מגדל בן 40 קומות על בית וואלה ברחוב אבן גבירול 166 בתל אביב.

 

הבניין ממוקם על קרקע בשטח 1.21 דונם על צומת הרחובות אבן גבירול ופנקס. כיום בנויים בו כ-3,100 מ"ר בקומת קרקע ו-4 קומות המשרדים שמעל. תוכנית היזמים הציעה להקים במקום הבניין הקיים מגדל בן 40 קומות אשר ישתלב עם הסביבה כחלק מפיתוח ציר אבן גבירול על ידי תוספת שטחי תעסוקה ושינוי ייעוד המגרש למסחר ותעסוקה. כמו כן ביקשו להגדיל את זכויות הבניה ל-24 אלף מ"ר (כולל שטחי שירות).

 

הוועדה דחתה הקמת מגדל בן 40 קומות הוועדה דחתה הקמת מגדל בן 40 קומות צילום: מיכאל יעקובסון cc-by-sa

 

בתוך כך, הצוות המקצועי של הוועדה התנגד לתוכנית בטענה שהיא מנוגדת לתוכנית המתאר של רחוב אבן גבירול המאפשרת בניינים בני 8-10 קומות. בדיון שנערך בוועדה הציע מציג התוכנית מטעם היזמים כי קומת הקרקע תשמש את הציבור וכן הסביר כי התוכנית מאפשרת מעבר לרכבת הקלה ושומרת על מבנה הרחוב.

 

עם זאת מהנדס העיר עודד גבולי התנגד לתוכנית ואמר "התוכנית כפי שהיא היום היא גרועה מבחינה אורבנית, ואני מציע להיצמד למדיניות של אבן גבירול ותכנית המתאר".

 

כאמור, הוועדה קיבלה את עמדת המהנדס והצוות המקצועי והחליטה לדחות את התוכנית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x