שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

מפתחים את עמק הירדן: פארק התעשייה כנרת יוקם ב־300 מיליון שקל

האזור המיועד לתעשיות הייטק ומרכזי פיתוח ישתרע על פני כ־107 דונם. שוכרים בפארק יזכו להטבות המס המוצעות באזורי עדיפות לאומית א'

אריאל נוי 08:2208.11.12

פריחת הנדל"ן והעסקים המשמעותית בעמק הירדן ממשיכה להתקדם. לפני כחודשיים החלה תנופת הפיתוח עם חניכתו של מרכז מסחרי חדש בצומת צמח, וכעת בסמוך לו מתוכנן פארק כנרת, שמיועד בעיקר לתעשיות הייטק ומרכזי פיתוח.

 

הריחוק מהמרכז, תשתיות לקויות וכבישים רעועים לא היוו אטרקציה לחברות להגיע לעמק הירדן עד עכשיו, אך ההתעוררות באזור בשנים האחרונות מביאה יזמים להקים פרויקטים בהיקפים חסרי תקדים בכלל ובפרט לפריפריה.

 

פארק כנרת יוקם על גבי חטיבת קרקע בשטח של כ־107 דונם ויציע כ־73 אלף מ"ר של שטחים להשכרה לטובת תעשיית הייטק, משרדים, מסחר ולוגיסטיקה.

 

האזור בו ייבנה פארק כנרת האזור בו ייבנה פארק כנרת צילום: יגאל סלבין

 

היזם עופר זרף, מנכ"ל גרופית יסודות, מסר ל"כלכליסט" כי "עלות הפרויקט נאמדת ב־300 מיליון שקל. אין ספק שזהו מהפך בעמק הירדן, שבו עוברים מתעשייה המבוססת על חקלאות לתעשייה שברובה תהיה הייטק". זרף הבהיר כי הוא

לא חושש, שכן "תמיד יש סיכונים בהיקף השקעה כזה, אך הבנקים נתנו לנו הלוואה כי מדובר בפרויקט שייבנה בשלבים לתקופה של חמש עד עשר שנים".

 

לפי יוסי ורדי, ראש המועצה האזורית עמק הירדן, האזור עובר שינויים רבים לאחרונה, החל בתשתיות התחבורה וכלה במכללה האקדמית עמק הירדן שמשנה את צביון האזור ומביאה להתפתחות כלכלית. "המועצה האזורית מעודדת ליזמות ולפיתוח עסקים, חברות שיעברו לכאן לא ייאלצו לעבור מסכת ייסורים של בירוקרטיה. למשל, במקום של פארק כנרת היה שנים מפעל לייצור קורות בטון, כך שישנה תב"ע לתעשייה. חברה שתרצה לעבור תקבל באופן מיידי את האישורים הנדרשים", אמר ורדי, והוסיף כי שוכרים בפארק יזכו להטבות המס המוצעות באזורי עדיפות לאומית א'.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x