$
חדשות נדל"ן

הירוקים והשכנים עצרו את הליך אישור תוכנית לשני מגדלים ברמת גן

מדובר במגדלים בני 36 קומות עם 330 דירות במתחם פינוי-בינוי ברחובות ארלוזרוב, המתמיד ומצפה; המתנגדים: "התוכנית תביא לצפיפויות בנייה ומגורים חריגות ביותר ובלתי מקובלות ולקריסת מערכות התחבורה והתשתיות"

שי פאוזנר 18:1822.10.12

הפתעה ברמת גן. לקראת דיון לאישורו חברי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה החליטו היום (ב')  פה אחד לעצור את הליך קידום תוכנית פינוי-בינוי ולבחון מחדש את התוכנית שבמסגרתה אמורים לקום שני מגדלים מגדלים בני 36 קומות עם 330 דירות במתחם רחובות ארלוזרוב, המתמיד ומצפה ברמת

גן.

 

הפרויקט צפוי לכלול פינוי של ארבעה בניינים בני שלוש קומות וחמש חנויות שבהם מתגוררים כ־83 דיירים, ובמסגרתו צפויים לקום במקום שני המגדלים. על כל דירה שתיהרס במסגרת הפרויקט צפויות לקום 4.5 דירות חדשות. התוכנית מקודמת כבר משנת 2009.

 

ההחלטה מהבוקר התקבלה בעקבות התנגדויות שהוגשו לתכנית על-ידי עמותת דם טבע ודין וקרוב ל-300 תושבי השכונה, המיוצגים על-ידי עו"ד אשר כהנא.

 

טענות התושבים אינן נגד היזמית, החברה של איש העסקים אלי פפושדו, אלא נגד חוסר הטיפול של העירייה בנושא התחבורה במסגרת תוכנית מתאר כוללת. המתנגדים טוענים שהתוכנית מנוגדת להוראות תוכנית המתאר המחוזית ומדיניות התכנון הכוללנית של העיר רמת גן (כפי שבאה לידי ביטוי בתוכנית מתאר שהכנתה הופסקה) ותביא לצפיפויות בניה ומגורים חריגות ביותר ובלתי מקובלות, לקריסת מערכות התחבורה והתשתיות הקיימות באזור ולפגיעה קשה באיכות החיים של תושבי האזור.

 

התושבים המתנגדים טוענים גם כי הקמת מגדלי יוקרה של 36 קומות,שלטענתם מתאימים לעשירים בלבד, לא תביא מענה למצוקת הדיור של המעמד הבינוני והמעמד הנמוך, כפי שמתבטאת במחאה החברתית. נציגי התושבים איתם ושחחנו טוענים כי החלטת הועדה המקומית מהיום התקבלה לאחר שההמלצה להפקיד את התכנית בשנת 2009 התקבלה ללא בחינה מקצועית של השלכות התחבורה של הפרויקט וללא בחינה של חלופות אפשרויות אחרות להתחדשות עירונית.

 

מעיריית רמת גן נמסר בתגובה: "בדיון בוועדה המקומית בהתנגדויות לפרויקט (רג/1423/א) הביעו כל חברי הוועדה את עמדתם בנוגע לפרויקט. הוועדה החליטה להמליץ לוועדה המחוזית למשוך התוכנית להצעת חלופות אחרות. התכנית נידונה היום בוועדה המחוזית בהשתתפות תומכי הפרויקט, המתנגדים ונציגי הוועדה המקומית".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x