$
חדשות נדל"ן

המינהל: חשד שגורמים פליליים משתלטים על קרקעות מדינה בנהריה

פעם שלישית בחודשים האחרונים פינו פקחי המינהל מבנים בלתי חוקיים המוקמים במתחם האגודה השיתופית נהריה - שטח חקלאי שמיועד לבנייה למגורים

שי פאוזנר 10:2621.10.12

מינהל מקרקעי ישראל הרס השבוע מבנה בלתי חוקי שהוקם במסגרת ניסיון השתלטות על אדמות מדינה חקלאיות בנהריה המיועדות לשמש שכונת מגורים, בה מתוכננות לקום מאות יחידות דיור.

 

זו הפעם השלישית בחודשים האחרונים בה מפנים פקחי המינהל מבנים בלתי חוקיים המוקמים במתחם האגודה השיתופית נהריה, שטח חקלאי ששינה יעודו למטרות בנייה למגורים. מדובר במבנה מעץ שנבנה כחלק מניסיון השתלטות על מגרש המהווה חלק מתוכנית מתחם האגודה השיתופית נהריה. בכל אחת מהפעמים הקודמות בהן פונו מבנים לא חוקיים ממתחם זה המידע שנאסף על ידי פקחי המינהל קישר את האירוע, לכאורה, לגורמים פליליים המוכרים למשטרה.

 

יהודה פרץ מנהריה, המוכר למשטרה, הקים לאחרונה פעמיים מבני עץ בחלק אחר של המתחם, וחזר ופלש על אף שנחשד בהסגת גבול במקרקעי ציבור - עבירה פלילית שדינה עד שנה מאסר בפועל - וזומן לחקירה במשטרה. למבנה הבלתי חוקי הנוכחי נקשר שמו של תושב נהריה אחר, המוכר אף הוא למשטרה. הקרקעות עליהן ניסו להשתלט מסיגי הגבול הוגדרו עד לאחרונה כקרקעות חקלאיות, והוחכרו לאגודה השיתופית נהריה.

 

לאחרונה הסתיים תהליך סיווגן מחדש של הקרקעות כקרקע לבנייה למגורים, והחל הליך השבתן למינהל למטרת הקמת פרויקט מגורים חדש, בהיקף של מאות יחידות דיור. הפולש הקים מבנה עץ, בלב אחד המגרשים ששטחו כ-4 דונם, במטרה לנסות ולהשתלט על הקרקע לקראת שיווקה. כעת, עם פינויו של הפולש, תיפתח הדרך לשיווק הקרקעות ולהקמת יחידות הדיור המתוכננות.

 

שי קרפ, הממונה על הפיקוח במחוז חיפה של מינהל מקרקעי ישראל, אמר כי אלה קרקעות המיועדות למגורים שערכן הכלכלי נאמד במאות מיליונים. "הקרקע הלאומית לא תהיה הפקר, כל פולש ומסיג גבול יטופל ויפונה לפי חוק. אנו נשקול הגשת תביעות משפטיות על נזק או עיכוב בשיווק הקרקע כתוצאה מהטיפול בפלישות, במקביל מוגשות תלונות פליליות לטיפול משטרת ישראל", אמר קרפ.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x