שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

אושרה תוספת של 2,500 עובדי בניין פלסטינים; בובליל: "צפוי שיפור בזמני הבנייה"

הממשלה אישרה את הגדלת מספר העובדים. נשיא התאחדות בוני הארץ סבור כי מחסור של 20 אלף פועלים בענף גורם להתייקרות הדירות

שי פאוזנר 12:2003.10.12

לאחר לחץ כבד שהפעילה בשנתיים האחרונות התאחדות בוני הארץ (לשעבר התאחדות קבלנים) החליטה הממשלה לאשר תוספת מהותית של עובדים פלסטינים לענף הבנייה.

 

ניסים בובליל, נשיא התאחדות בוני הארץ ניסים בובליל, נשיא התאחדות בוני הארץ צילום: אריאל בשור

 

נשיא ההתאחדות ניסים בובליל דיווח הבוקר (ד') כי מספר העובדים הפלסטינים לענף הבנייה יגדל ב־2,500. זאת בהמשך לתוספת שכבר אושרה ביוני של 5,500 עובדים פלסטינים לענף. לפי הערכות של ההתאחדות, חסרים כיום בענף 20 אלף עובדים מקצועיים.

 

בובליל שב ודיבר על המחסור בתחום זה בוועידה המרכזית של "כלכליסט" בספטמבר האחרון ובה מסר כי זו אחת הסיבות המרכזיות להתארכות משך הבנייה, העלאות שכר משמעותיות לעובדים הקיימים על מנת לשמרם, וכפועל יוצא מאלה, להתייקרות הדירות. בשורה התחתונה נוספו בשנה האחרונה אישורים להעסקת 8,000 עובדים פלסטינים בשוק הבנייה הישראלי, ובובליל סבור כי "צפוי שיפור משמעותי בזמני הבנייה".

 

לדבריו, "עדיין מדובר במחסור גדול של עובדים בשוק הבנייה וההתאחדות עוד לא אמרה את המילה האחרונה שלה במלחמתה לתוספות עובדים".

 

בשנה האחרונה ניסתה המדינה לקדם הבאת עובדי בנייה ממדינות שונות תוך החלטה להפסיק בהדרגה את "יבוא" העובדים מסין שהפכה לייעד מרכזי בתחום זה לשוק הבנייה המקומי.

 

ההחלטה זכתה להתנגדות קבלנים רבים שסברו כי מדובר בתהליך שיפגע בפרויקטים רבים מאחר והוא מצריך תיאום של גורמים רבים. התאחדות בוני הארץ החליטה לשתף פעולה עם הממשלה ולקדם הבאת עוד עובדים ממדינות שונות.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x