שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

חווה במחיר של דירה בת"א: 42 דונם בצפון נמכרו ב-4.3 מיליון שקל

איש עסקים מהאיזור רכש משק הכולל 42 דונם. עורך הדין שסגר את העסקה: "הקרקע נדירה בקנה מידה ארצי"

דותן לוי 08:5913.09.12

עסקת קרקע חריגה בגודלה באיזור הצפון: נחלה חקלאית במושב בן עמי נמכרה תמורת 4.3 מיליון שקל לאיש עסקים מאזור הצפון, שסירב להיחשף בשמו.

 

הרוכש יקבל שטח בגודל 42 דונם הכולל חלקת מגורים בשטח של 20 דונם, שאליה צמודה קרקע חקלאית בשטח נוסף של 22 דונם. על חלקה א' בנוי

בית בשטח של 140 מ"ר וניתן להקים עליה 3 מבנים נוספים בשטח של כ־100 מ"ר כל אחד.

 

המוכרים הם יורשים של בני זוג אשר החזיקו במשק. המושב שבו נמצא הנכס ממוקם מזרחית לנהריה, בין העיר לבין צומת כברי אשר מתוכננת להתחבר בעתיד לחלקו הצפוני של כביש 6.

 

עו"ד אושרי שלוש, שייצג את שני הצדדים, אמר ל"כלכליסט" כי מדובר במחיר גבוה לאיזור שהמחירים הנהוגים בו נעו בעבר סביב 4-3.5 מיליון שקל למשק. עם זאת, ציין כי המחיר משקף את העסקה הנחשבת לנדירה בקנה מידה ארצי.

 

נחלות שבהן חלקה חקלאית צמודה לחלקה למגורים הפכו למבוקשות במיוחד בקרב אנשי עסקים ישראלים בשל הפוטנציאל הרב שבפיתוח אחוזה פרטית על מתחם ענק, אותו ניתן לאבזר בבריכה, חוות סוסים יקב ועוד מיני פינוקים השמורים לאלפיון העליון.

 

המגמה החלה להתפתח במושבים באזור המרכז כגון בני ציון, בצרה ורשפון והמשיכה למושבים צפוניים יותר כגון בית הלוי, בית יצחק, בית ינאי, כפר ויתקין, משמרת ועוד.

 

בין הרוכשים המפורסמים ניתן למנות את שרי אריסון ליאורה עופר ונועם לניר. אלא שגם במקרים בהם חלקה ב' צמודה לחלקה א' בדרך כלל לא מדובר בחלקות ענק. כך למשל שטח הנחלה הצמודה לביתה של שרי אריסון הוא 12.5 דונם. לדברי מתווך היוקרה מאיר מנחם מנאות שירן נחלה בבני ציון שבה חלקה ב' צמודה לחלקה א' עומדת למכירה בימים אלה תמורת כ־20 מיליון שקל. לדבריו מבין מושבי המרכז כפר נטר בולט בנחלות הגדולות שלו המגיעות לכ־28-30 דונם. בעסקה שבוצעה במושב נמכרה נחלה של 28 דונם תמורת 9 מיליון שקל.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x