שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בינת שוורץ מתכננת מסלול עוקף רפורמת מרפסות

הערכה היא כי שוורץ בחרה לקדם הליך בו הזמן להתנגדות בתחומים מהותיים כמו תוכניות מתאר ארציות, יתארך עוד מעבר למה שמקובל כיום. תוכניתו המקורית של נתניהו היתה להקטין מהותית את זמן והיקף הדיונים בהתנגדות לתוכניות מסוימות

שי פאוזנר 09:2809.09.12

מנהלת מינהל התכנון במשרד הפנים, בינת שוורץ, יוזמת מיני רפורמה שתעקוף את רפורמת המרפסות של רה"מ בנימין נתניהו אשר אישורה מתעכב כבר חצי שנה בשל ויכוחים בין ש"ס וישראל ביתנו. תוכנית רפורמת המרפסות כוללת חוק תכנון ובנייה חדש, שמטרתו המוצהרת היא הפחתת הביורוקרטיה וקיצורי הליכי תכנון מהמצב הנוכחי.

 

שוורץ מבקשת לבצע רפורמה שלא תכלול שינוי הגדרת האחריות ומבנה הוועדות לתכנון ובנייה אלא תתבסס על הוועדות הקיימות, פרט לטיפול בפעולות פשוטות כמו סגירת מרפסת (כפי שהיה בתוכנית המקורית של נתניהו) ותקבע להן פרקי זמן מקסימום בהם יהיה על חלק מהוועדות לפחות לעמוד בעת הליך אישור תוכניות בנייה.

 

אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

התוכנית הוצגה בראשי פרקים ובעל פה בלבד לראשי הארגונים הירוקים ולנציגי משרדי הממשלה הרלוונטיים להליך אישור הבנייה. חברים בארגונים הירוקים מסרו ל"כלכליסט" כי ההצגה בעל פה נועדה כנראה למנוע הדלפת מסמכים לתקשורת, כדי להקטין את הסיכון מבחינת שוורץ כי התוכנית תטורפד על ידי מתנגדים.

 

בעניין זה אומרים בארגונים הירוקים, כי הכוונה של שוורץ היא לבטל את אחד המוקשים הקשים ביותר בתוכנית של נתניהו, לפיה בין השאר, קטן מהותית זמן והיקף הדיונים בהתנגדות לתוכניות מסוימות. שוורץ בחרה במקום זאת לקדם הליך בו הזמן להתנגדות בתחומים מהותיים כמו תוכניות מתאר ארציות, יתארך עוד מעבר למה שמקובל כיום.

 

ממשרד ראש הממשלה טרם התקבלה תגובה, אך ברור כי אם נתניהו יתמוך בתוכנית של שוורץ הוא עלול לפגוע בסיכוי אישור התוכנית שלו.

 

התוכנית המקורית נתקעה בוועדה המשותפת פנים וכלכלה בעקבות אי הסכמה בנושאים שונים בין ראשי המפלגות ש"ס לישראל ביתנו, ובעיקר סביב שאלת הקריטריונים שלפיהם יקבלו זוגות צעירים דירות ברות השגה. על פי התקדמות אישורה של רפורמת המרפסות של נתניהו, היא אמורה להגיע לאישור לקריאה שנייה ושלישית בוועדה המשותפת. תאריך יעד לדיונים טרם נקבע.

 

ממשרד הפנים לא נמסרה תגובה.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x