• תפריט
חדשות נדל"ן

עיריית ראשל"צ הסכימה להוסיף 4,900 יח"ד ל"מתחם האלף"

העירייה מתכוונת להקים במערב העיר מתחם שישלב מבני מגורים, מסחר ותעסוקה עם מבני הייטק ומשרדים בהשראת רובע "לה דפנס" בפריז

אריאל נוי 20:4503.09.12

עיריית ראשון לציון אישרה הערב (ב') כי הסכימה לבקשת צוות ההיגוי להוסיף 4,900 יחידות דיור למתחם העסקים המכונה "מתחם האלף". עם זאת מציינים בעירייה כי עדיין לא ניתן אישור סופי לבקשה.

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט" העירייה מתכוונת להקים במקום מתחם שישלב מבני מגורים, מסחר

ותעסוקה עם מבני הייטק ומשרדים בהשראת רובע "לה דפנס" בפריז.

 

בעירייה מסרו עוד כי הם הסכימו לבקשת צוות ההיגוי "מכיוון שזה לא גורע בשום צורה מהתוכנית המקורית ולא משנה את אופיו של המתחם כמרכז עסקי".

 

המדיניות החדשה של ראש העירייה דב צור מעודדת פיתוח של אזורי תעסוקה על חשבון מגורים, ולכן בתוכנית בתחילה צומצם שטח המגורים ל־4,000-3,000 יחידות דיור, אליהן יתווספו מאות אלפי מ"ר של מבנים שיספקו תעסוקה לתושבים. המתחם שמיועד בעיקרו לעסקים, יצטרף לעוד מתחם ראשון איילון, שבו יש מפעלים ובתי מלאכה. שטח התעסוקה לפי התוכנית המקורית הוא 1.75 מיליון מ"ר.

 

"המטרה העיקרית של ראש העירייה, שתושבי ראשון לציון לא יצטרכו לנסוע מחוץ לעיר כדי לעבוד למשל בענף ההייטק, אלא שהתעסוקה העיקרית של התושבים תהיה קרובה לבית", מסרו מהעירייה.

 

המתחם עתיד להיבנות על אלף דונם מעתודות הקרקע של העיר, בקרקע שממוקמת בין חלקו המערבי של אזור התעשייה המכונה "מתחם אלקטרה" מצפון והסופרלנד מדרום. המתחם מחולק לשלוש חלקות עיקריות, וחלקה של עיריית ראשון לציון במתחם הוא כ־400 דונם. שני החלקים הנוספים, כ־600 דונם, בבעלויות פרטיות.

 

ראש עיריית ראשון לציון דב צור מסר ל"כלכליסט": ״אני שמח שהוועדה המחוזית מקבלת את הרעיון המרכזי של התכנית והוא שהמתחם הזה הוא מרכז העסקים הבא של ישראל. מדובר במתחם בעל נגישות מצוינת: יושב על כביש 20, בצמוד לתחנת רכבת ישראל ומפגש של 3 קווי רכבת קלה בעתיד. בסופו של דבר, היעד הוא להקים מתחם עסקים שיהווה מוקד משיכה לחברות ותאגידים במשק, ואני מאמין שהשילוב של אלף הדונם הללו עם הנגישות הקיימת והתכנון שיאושר ישיגו את המטרה."

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x