$
חדשות נדל"ן

נפתחה חזית נוספת נגד הבנייה במתחם תעש ברמת השרון

תושבים מהרצליה ורמת השרון התאגדו להגיש את התנגדותם לבנייה: "התוכנית במתכונתה הקיימת היא פוגענית, תגרום למפגעי רעש וזיהום"

דותן לוי 16:5529.08.12

מאות תושבים ובעלי נכסים בהרצליה הצעירה (ועד תושבי הרצליה הצעירה) ורמת השרון התאגדו במטרה להגיש את התנגדותם לתוכנית "תעש השרון". מדובר בחזית נוספת לפעילות של ארגון אחל"ה (איכות חיים לתושבי השרון) המתנגדת לתוכנית שנים רבות.

 

 

בעוד אחל"ה עוסק בעיקר בנושא הטיפול בזיהום הקרקע שבמתחם, ההתאגדות החדשה, אשר מיוצגת על ידי עו"ד צבי שוב, תפעל בעיקר בנושאי תחבורה ושטחים ירוקים. לדבריו של שוב, "התוכנית במתכונתה הקיימת היא פוגענית, ועתידה לגרום נזק רב לתושבים שלא לצורך. תכנון התחבורה נעשה באופן שאינו מתחשב בתושבי הבתים והרחובות הגובלים בתוכנית. מערך הכבישים המוצע יגרום להסטת תנועה מסיבית של כלי רכב סמוך לבתי התושבים הגרים ברחובות הנצח וירושלים והרחובות הסמוכים להם, תוך הרחקת השטחים הירוקים מזרחה. מערך זה יגרום למפגעי רעש וזיהום קשים לתושבים הקיימים ולירידה משמעותית של איכות החיים שלהם וללא ספק גם לירידת ערך נכסיהם".

 

מתחם תעש. צפוי לאכלס 130 אלף איש מתחם תעש. צפוי לאכלס 130 אלף איש צילום: שאול גולן

 

תוכנית תעש כוללת 23 אלף יחידות דיור, אזורי תעסוקה בשטח של 1.3 מיליון מ"ר ופארקים ושטחים פתוחים. אכלוס של כ-130 אלף תושבים צפוי להסתיים על פי הערכות ב-2030. התוכנית משתרעת על פני 4,900 דונם בתחומן של הוד השרון, מועצה אזורית דרום השרון ושטח גלילי, שאיננו משויך מוניציפאלית. כמו כן השטח גובל בתחום השיפוט של הרצליה ורמת השרון. בנובמבר 2011 הופקדה התוכנית להתנגדויות בפעם השנייה לאחר שבית המשפט קבע כי יש לנהל את ההתנגדויות במסגרת מוסדות התכנון ולא בערכאות משפטיות.

 

בכוונת המתנגדים החדשים להכין תוכנית חלופית באמצעות אנשי מקצוע ולהעבירה לחוקר שמונה לצורך בחינת ההתנגדויות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x