שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

מלון ליאונרדו אין בירושלים נמכר ב-70 מיליון שקל

היזם היהודי־אוסטרלי קווין ברמייסטר המציא את תוכנת השיתוף קאזה ומכר את אחזקותיו בסקייפ. עכשיו הוא רוכש את מלון ליאונרדו אין, מתכנן להרחיבו ואומר: "מיקום המלון הופך אותו לאטרקטיבי"

אריאל נוי 10:4517.08.12

קווין ברמייסטר וקבוצה של משקיעים פרטיים הרוצים לשמור על אלמוניות בשלב זה, רכשו בשבוע שעבר את החזקה והבעלות על מלון ליאונרדו אין מחברת מלונות קדם תמורת 70 מיליון שקל. כך נודע ל"כלכליסט".

 

ליאונרדו אין נמצא בכניסה לעיר, והוא נוהל בשנים האחרונות על ידי קבוצת מלונות פתאל, חברה המנהלת כמה מלונות "ליאונרדו" בישראל בנוסף לנכסים בישראל ובאירופה.

 

ברמייסטר, שהתפרסם כמשקיע ויזם שהגה והקים את תוכנת שיתוף הקבצים קאזה (kazaa), הוא יליד דרום אפריקה שחי באוסטרליה. קאזה שימשה משתמשים רבים לשיתוף של קבצים פיראטיים, בעיקר מוזיקה. ב־2006 הגיע ברמייסטר להסדר עם שורה של חברות הקלטה שתבעו אותו בשל פגיעה מקיפה בזכויות יוצרים. לפי ההסדר הוא שילם 150 מיליון דולר בתמורה למשיכת התביעות נגדו. מאז עסק ברמייסטר, בין השאר, בפיתוח תוכנה שנועדה דווקא למאבק בפיראטיות, והיה גם מהמשקיעים המייסדים של סקייפ (skype), תוכנת הטלפוניה באינטרנט, ומכר את חלקו בחברה לאתר המכירות המקוון ebay.

 

ב־2011 חבר ברמייסטר באופן מפתיע לאיש העסקים רמי לוי במטרה להגיש הצעת רכישה לחלקים מפרויקט מגורים ענק בשכונת "נוף ציון" במזרח ירושלים, כנגד הצעתו של איש העסקים הפלסטיני בשאר אל־מסרי, שהתפרסם בהמשך כמי שמוביל את הקמת העיר הפלסטינית רוואבי שמוקמת בעיקר באמצעות כספו והון שגייס ממיליארדרים במפרץ הפרסי.

 

שיתופי פעולה באירוח סמינרים

 

ליאונרדו אין כולל כיום 185 חדרים. יש בו ספא ומועדון בריאות הכולל סאונה וג'קוזי ושתי בריכות, פנימית וחיצונית. ברמייסטר ושותפיו מבקשים להשקיע במלון ליאונרדו ולבנות במקום חדרים נוספים. הקבוצה פועלת להשגה של היתרי הבנייה ואישורים הדרושים כדי להגדיל את תפוסת התיירים והמבקרים במתחם. "רכישת מלון ליאונרדו אין מהווה נדבך ראשון במימוש תוכנית 'ירושלים 5800' שהיא תוכנית בנייה המבוססת על פיתוח כלכלי ותיירותי. על תוכנית 5800 אני שוקד ביחד עם קווין ברמייסטר בשיתוף צוות מתכננים וכלכלנים ישראלים". כך אמר אריה קינג, פעיל ציבור בירושלים.

 

ברמייסטר אמר כי "המלון ממוקם במקום מצוין, סמוך מאוד לתוואי הרכבת הקלה וסמוך מאוד לתחנה המרכזית. הוא במרחק הליכה מאתרים היסטוריים, תרבותיים ואתרים לאומיים כמו בניין הכנסת, מוזיאון ישראל, יד ושם והר הרצל. כשבחנו את הרכישה, הבנו כי מיקומו של המלון הופך אותו לאטרקטיבי לתיירים, צליינים ומבקרים הנוהגים לבקר באופן תדיר בירושלים".

 

ברמייסטר אמר עוד כי הקבוצה מתכננת להגדיל את הכנסות המלון באמצעות אירוח סמינרים בשיתוף פעולה עם ארגון גייטווייז (GATEWAYS) שנוסד על ידי רבי מרדכי שושרד.

 

המלון נרכש על ידי פתאל כחלק מתיק המלונות של חברת אזורים, בעסקה ששוויה הוערך בכ־230 מיליון שקל, בשנת 2009. מדובר היה אז ב־12 מלונות, שלושה מהם בירושלים, שאחד מהם הוא המלון שנמכר עתה.

 

מפתאל אישרו את הידיעה על העסקה.

 

בתוך כך, ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה השבוע את התקנות שהגיש משרד התיירות לדירוג בתי המלון בישראל. התקנות ייכנסו לתוקף שמונה חודשים מיום פרסומן, אז יוכלו בעלי המלונות לפנות למשרד התיירות ולהתחיל בהליך הדירוג.

 

בקרוב: תקנות חדשות לדירוג מלונות

 

לפי התקנות, מלון שירצה לקבל דירוג יגיש בקשה לממונה על בתי מלון במשרד התיירות. הבדיקה עצמה, לפי שיטת Hotelstars, תתבצע על ידי חברה שתיבחר במכרז. החברה תבדוק את המלון לפי הקריטריונים, תמסור את התוצאות לממונה על בתי המלון, והוא שיקבע את דרגת המלון.

 

כמו כן, דרגות בתי המלון ואמות המידה לדירוג יפורסמו באתר האינטרנט של משרד התיירות.

 

מלונות לאונרדו

 

באירופה: רשת של 36 בתי מלון ב־16 ערים

בישראל: 21 בתי מלון בפריסה ארצית

לאונרדו אין ירושלים

גודל: 5 דונם

185 חדרים

40 יחידות דיור פרטיות

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x