$
חדשות נדל"ן

בית המשפט החליט לעכב את תוכנית גליל ים עד לדיון מחודש

על פי התוכנית צפויה בנייה של למעלה מ-1,000 יחידות דיור באזור גליל ים. מתנגדיה טוענים כי אינה עומדת בקריטריונים המתאימים

דותן לוי 14:5415.08.12
מתנגדי תוכנית גליל ים יכולים לנשום לרווחה לפחות למשך השבועות הקרובים. בית המשפט לעניינים מינהליים בת"א אסר היום (ד') על הוועדה לדיור לאומי (וד"ל) במחוז תל אביב, אשר מקדמת את התוכנית, לפרסם אותה למתן תוקף עד לדיון בנושא. בשל הפגרה בבתי המשפט ניתן יהיה לקבוע מועד לדיון רק בתחילת ספטמבר, ומאחר שהחגים בפתח ייתכן שהדיון ידחה אף אל מעבר לכך.

 

בהחלטתו כתב השופט גדעון גינת, כי בשל מורכבות הנושא הוא מורה על עיכוב מתן תוקף לתוכנית עד לדיון נוסף בה.

 

ברקע להחלטת השופט עומדת עתירתם של דרור עזרא, יו"ר סיעת הירוקים במועצת העיר הרצליה, ועוה"ד משה לוי ורונן צ'יניאו ממשרד מרקוביץ צ'יניאו ושות', המייצגים 20 תושבים שמתגוררים בצמוד לשטח החקלאי המוחזק על ידי קיבוץ גליל ים, והתנגדו להחלטת הווד"ל לאמץ את תוכנית גליל ים. לטענתם, תוכנית גליל ים אינה עומדת בקריטריון שנקבע על ידי המדינה ולפיו לפחות 80% מהקרקע צריך להיות בבעלות ובהחזקת המדינה. לטענתם בפועל קיבוץ גליל ים מחזיק וחוכר כ-66% מהשטח, המדינה מחזיקה ב-24% מהקרקע, ובעלי קרקעות פרטיים מחזיקים ביתר הקרקעות.

 

לפי התוכנית, צפויה בקרקעות אלה בנייה בהיקף של 1,075 יחידות דיור, מתוכה כ-660 יחידות יועברו לידי קיבוץ גליל ים.

 

הקרקע לבנייה בגליל ים הקרקע לבנייה בגליל ים צילום: עמית שעל

 

טענה נוספת של המתנגדים היא כי בשל לוח הזמנים הצפוף שמכתיב חוק הווד"ל, לא התקיים עד כה דיון עניני ורציני, לא נדונה כלל תוכנית חלופית, וכן לא נידונה סוגיית התפר בין בתי העותרים לשכונה החדשה שעתידה להיבנות.

 

בעקבות ההחלטה אמר עזרא כי "ההתנהלות לגבי התוכנית הזו הינה פשוט שערורייה, התנהלות לא תקינה ולא כשרה מתחילת הדרך ועד סופה. אנו ניסינו להתריע מול כל הגורמים לגבי התנהלות והמעשים החמורים שנעשו לגבי התוכנית הזו, לאחר שהבנו שאין כוונה לתקן אותה אנו נאלצים לפנות לבית המשפט, ואנו שמחים שגם בית המשפט ראה הצדקה שיש לבדוק את טענותינו לעומק".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x