שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

עיריית ת"א תפצה בעלי דירות בבבלי ב-10 מיליון שקל

70 בעלי הדירות יפוצו בעקבות אישור תוכניות לבניית 7 מגדלים בשכונה על ידי החברות אלעד מגורים ישראל, בשליטת יצחק תשובה וא.מ.ת.ש

דותן לוי 08:0107.08.12

עיריית תל אביב תפצה 70 בעלי דירות בשכונת בבלי בתל אביב בכ־10 מיליון שקל בעקבות אישור תוכניות הבנייה החדשות לשכונה, שלפיהן ייבנו בשכונה שבעה מגדלים בני 36—44 קומות שיכללו כ־1,000 יחידות דיור. 

גובה הפיצויים של בעלי הדירות נע בהתאם למיקומם במתחם ולנזק העתידי שייגרם להם כך שהפיצוי המינימלי עומד על כ־14 אלף שקל לדירה והמקסימלי מגיע לכ־450 אלף שקל. כמו כן השומה קובעת כי כשלוש דירות לא יקבלו כלל פיצויים.

 

בניין בשכונת בבלי, תל אביב בניין בשכונת בבלי, תל אביב צילום: עמית שעל

 

תושבי השכונה הגישו ב־2009 תביעה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה בבקשה לפיצויים בשל בניית המגדלים. הבקשה נדחתה והועברה לוועדת הערר לפיצויים והיטלי השבחה של מחוז תל אביב. מתחם בבלי דקל ממוקם בחלקה הדרומי של שכונת בבלי מצדו הצפוני של כביש ההלכה, מגדלי YOO ומתחם פארק צמרת. בעלי הדירות שהגישו תביעות פיצויים ממוקמים ברחובות: בבלי, הזוהר, פעמוני והנשיאים. התוכנית למתחם אושרה בוועדה המקומית ביוני 2009. עם היזמים שמקימים את המתחם נמנים משפחת חורי, בעלת השליטה בחברת א.מ.ת.ש, וחברת אלעד מגורים ישראל שבשליטת יצחק תשובה.

 

בעירייה טענו כי המתחם החדש רק יעלה את ערך הדירות באזור, וכי ל־26 בעלי דירות כלל אין את זכות התביעה כיוון שרכשו את דירותיהם בשלב שהתוכנית כבר היתה קיימת. כדי לקבוע את גובה השומה אספה השמאית נתונים מעסקאות שנעשו לפני התוכנית ואחריה, ושקללה לכך מרכיבים נוספים של עומס תחבורתי וצפיפות אך גם היתכנות להשבחה עם השלמת הפרויקט. את בעלי הדירות במתחם ייצג עו"ד עינב כהן ממשרד מיוחס ושות'.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x