שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בעלי אופטיקנה נכנסים לתחום הייזום: יבנו פרויקט דיור לחרדים בלוד

זאת בשיתוף עם קבוצת שכטר; השתיים רכשו בחלקים שווים את הזכויות על שטח ל־75 דופלקסים וקוטג'ים בסכום המוערך ב־35 מיליון שקל

שי פאוזנר 08:3631.07.12

חברת אופטיקנה נדל"ן שבבעלות מאיר ושרית רסין, בעלי רשת האופטיקה אופטיקנה, מרחיבה את פעילותה בשוק הנדל"ן, כך נודע ל"כלכליסט".

 

החברה, שקמה לפני כשנה, עסקה עד כה בפעילות תמ"א 38 בלבד, ובחודש האחרון חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם קבוצת שכטר של משפחת היהלומנים האירופית שכטר במתחם אחיסמך בלוד. השתיים רכשו בחלקים שווים את הזכויות על שטח ל־75 דופלקסים וקוטג'ים בסכום המוערך ב־35 מיליון שקל, לצד חובות שהותירו דיירים במקום בהיקף של 8 מיליון שקל שייטלו על עצמן. הפרויקט מיועד למגזר החרדי, והוא נרכש מכונס נכסים שמינה ביהמ"ש לאחר שמארגן קבוצות הרכישה, עו"ד מוטי קרויזר שזכה במכרז של מינהל מקרקעי ישראל באפריל אשתקד, לא עמד בהתחייבותיו לנושים שונים.

 

מאיר ושרית רסין מאיר ושרית רסין צילום: רונה אברהם

 

יו"ר אופטיקנה שרית רסין מסרה ל"כלכליסט" כי עם ההודעה על מינוי כונס לפרויקט החל משא ומתן אינטנסיבי בין קבוצת שכטר ואופטיקנה נדל"ן לבין הכונס והנאמן לרכישת מלוא הזכויות. הרוכשות התחייבו לשמור על זכויותיהם של חברי הקבוצה.

 

"לאורך כל המשא ומתן הדגישו חברי הוועד בפני הכונס והנאמן כי יש צורך אקוטי שהזכויות יירכשו על ידי יזם שבא מהמגזר, המכיר את צורכי הרוכש החרדי ויגלה רגישות למילוי צרכים אלו", אמרה רסין. המשא ומתן התקיים באמצעות מנכ"ל אופטיקנה אלי כהן, בנו של אחד הרבנים החשובים במגזר החרדי הרב דוד כהן, וחברי הקבוצה.

 

האחים אלכס ושמחה שכטר, שחיים בבלגיה ובלונדון, הם בני משפחת יהלומנים מוכרת בשוק העולמי, שבשנת 2001 החלו לעסוק בנדל"ן מסחרי בשוויץ. בשנת 2006 נכנסו לעסקי הנדל"ן במגזר החרדי בישראל.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x