שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

פינוי בינוי ענק באור עקיבא: מגדלים עם 1,700 דירות יחליפו שיכוני רכבות

התוכנית תתבצע בשכונת שז"ר במערבה של העיר בסמוך לכביש 2. במקום ייבנו מבנים בני 9 ו-25-18 קומות. ראש העירייה ל"כלכליסט": "החלטנו לוותר על תמ"א 38 ולפנות לפינוי-בינוי"

שי פאוזנר 17:5925.07.12

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בחיפה אישרה את קידום אחת מתוכניות פינוי-בינוי הגדולות עד היום בישראל והגדולה ביותר מחוץ לגוש דן אי פעם - באור עקיבא.

 

התוכנית תבוצע בשטח של כ-102 דונם בשכונת שז"ר במערבה של אור עקיבא, בסמוך לכביש 2. התוכנית כוללת תוספת של כ-1,700 יחידות דיור לשכונה, בנוסף ל-352 יחידות הדיור הקיימות במקום.

 

אור עקיבא (ארכיון) אור עקיבא (ארכיון) צילום: רוני שיצר

 

שכונת שז"ר מאופיינת בבנייה ישנה של מבנים טוריים בני 4-3 קומות ("רכבות") שנבנו בשנת ה-50 וה-60. התוכנית החדשה מציעה באמצעות פינוי-בינוי להקים מתחם מגורים בן כ-1,700 יח"ד בצפיפות ממוצעת של כ-44 יחידות לדונם, בבנייה רוויה של מבנים בני 9, ו-25-18 קומות. כמו כן נקבע ש-20% מיחידות הדיור המוצעות יהיו קטנות בשטח של 75 מ"ר.

 

ראש העירייה שמחה יוסיפוב אמר היום ל"כלכליסט" כי העירייה קידמה את התוכנית יחד עם חברת נווה של קבוצת אי.די.בי כשברקע ההחלטה לבצע שינוי גורף בשכונה שנבחן כמה שנים. "בדקנו כמה דרכים והחלטנו לוותר על תמ"א 38 ולפנות לפינוי-בינוי לאחר שהתשכנענו שזו הדרך הטובה ביותר לקדם את השכונה", אמר יוסיפוב. לדבריו, ההחלטה סוללת את הדרך לפרויקט שיאושר להפקדה בתוך חודשיים.

 

הפרויקט תוכנן כך שנוצר רצף של שטחים ציבוריים פתוחים שמחבר בין מבני הציבור שנמצאים במזרח השכונה לבין השטח ציבורי פתוח ההיקפי במערבה. הפתרונות למבני הציבור הנדרשים יינתנו ברובם מחוץ למתחם, במסגרת שטחים עירוניים מאושרים ושטחים שאותרו במסגרת תכנית המתאר החדשה לעיר הנמצאת בשלבי גיבוש.

 

הוועדה המחוזית החליטה לתמוך בקידום התוכנית לאור חשיבותם של פרויקטים של פינוי-בינוי. עם זאת היא החליטה לחזור ולדון בתוכנית לאחר תיקונים והשלמות שונות שיבהירו את התמונה התכנונית ושנועדו ליצור פתרונות אורבניים, תחבורתיים וסביבתיים לצורך השתלבות מיטבית של המתחם בסביבתו העירונית.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x