$
חדשות נדל"ן

צרות במגדל היוקרה: דיירי "אופרה על הים" בנתניה תובעים את דניה סיבוס ואת היזם

הדיירים תובעים סכום של 5 מיליון שקל בטענה כי דניה סיבוס מתעלמת מהדרישה לתקן שורה של ליקויי בניה במשך שנתיים

דותן לוי 08:2925.07.12

דיירי מגדל יוקרה בנתניה הגישו לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה על סכום של 5 מיליון שקל נגד חברת הבנייה דניה סיבוס וחברת ייזום הבנייה "אופרה על הים" של היזמים נחום עזרא ואהרון טביביאן, בעקבות ליקויי בנייה. לטענתם, דניה סיבוס מתעלמת במשך כשנתיים מדרישתם לתקן את הליקויים.

 

המגדל, המתנשא לגובה של 31 קומות, ממוקם בקו ראשון לים ברחוב שדרות ניצה היוקרתי וכולל בתוכו גם בריכת שחייה, חדר כושר ופארק. דירות בבניין הוצעו למכירה בימי השיא במחירים של כ־10 מיליון שקל לדירה בשטח של 360 מ"ר ומרבית מרוכשי הדירות במגדל הם צרפתים ורוסים.

 

מנכ"ל דניה סיבוס מנכ"ל דניה סיבוס צילום: עמית שעל

 

התביעה הוגשה על ידי עוה"ד מאיר וסקר ואריק קופמן, ממשרד גדעון פישר ושות', ולפיה עם סיום הבנייה התגלו ליקויים חמורים בשלד הבניין, לרבות בעיות רטיבות, ובחיפויי החוץ קיימת סכנה מיידית לנשירה של אבנים מחזית הבניין ויש לפעול כדי לאתר אותן באופן מיידי. לטענת הדיירים, בחברת דניה סיבוס בחרו להתעלם מהתלונות, ורק באוגוסט 2011 הודיעה דניה סיבוס לחברה היזמית כי בכוונתה לתקן את הליקויים, אך בהמשך תיקנה רק חלק קטן מהם.

 

מדניה סיבוס נמסר בתגובה: "התביעה מוכרת לנו והיא נבחנת ומטופלת באמצעות באי כוחה של החברה ובאמצעות מומחים מטעמה. כחלק מהשירות הניתן לדיירי הפרויקטים אותם בונה חברתנו, זוכים אלה למענה ענייני ומקצועי לפניותיהם. לגופו של עניין, דניה סיבוס אינה נוהגת לנהל את העניינים שבינה לבין הדיירים באמצעות אמצעי התקשורת". מיזמי הפרויקט נמסר בתגובה: "דניה סיבוס חתומה על חוזים מול כל אחד מהדיירים על כך שהיא אחראית לטיפול בכל הליקויים לבדה. היזם הוא רק משיב פורמלי בתביעה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x