שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

חיפה: אושרה תוכנית ענק לבניית 3,174 יח"ד במורדות לינקולן

לפי תוכנית המגורים הגדולה ביותר שהוכנה בשנים האחרונות בחיפה, יוקמו בשכונת המגורים החדשה בניינים של 7 עד 20 קומות אשר יכילו דירות של 80 עד 130 מ"ר, כל זאת תוך שמירה על השקף הנוף בכרמל

שי פאוזנר 15:1524.07.12

לאחר שנים של דיונים ושינויים, אישרה הבוקר (ג') הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה את תוכנית "מורדות לינקולן" - תוכנית המגורים הגדולה ביותר שהוכנה בשנים האחרונות בחיפה, המשתרעת על שטח של 870 דונם ותכלול 3,174 יחידות דיור. התוכנית אושרה והופקדה להתנגדויות.

 

התוכנית שנערכה על ידי משרד אדריכלים "צמיר אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ", בראשותו של פרופ' יגאל צמיר, משתרעת על שתי שלוחות במורד הכרמל המערבי: השלוחה אשר מתחת לרחוב הרופא ורחוב לינקולן ושלוחת תל אהרון שמצפון לה. כמו כן, כוללת התוכנית חטיבת קרקע התחומה בין דרך פרויד והכביש המוביל לטירת הכרמל.

 

התוכנית החדשה הותאמה למדיניות אותה קבע ראש העיר יונה יהב, על פיה השקף נופי הוא נכס קנייני. בהתאם למדיניות זו גובשה התוכנית כך שהשקפי הנוף מהבניינים הקיימים במעלה ההר לאורך רחוב הרופא ורחוב לינקולן ישמרו.

 

חיפה חיפה צילום: אלעד גרשגורן

 

שכונת המגורים החדשה תכלול כאמור 3,174 יחידות דיור בגדלים שונים שבין 80 מ"ר ל-130 מ"ר ומרפסות. דירות אלה ייבנו בבניינים של 7 עד 20 קומות אשר יוקמו על פי דגמי בינוי שהותאמו בקפידה לכל מגרש בהתאם למיקומו ולמבנה הטופוגראפי, על מנת למנוע הסתרת השקפי נוף בין הבניינים החדשים לבין עצמם ובין בניינים אלו לבניינים הקיימים במעלה ההר.

 

התוכנית, אותה יזמה עיריית חיפה, אושרה על ידי כל גורמי הרישוי הממשלתיים, לרבות משרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה ומשרד התחבורה, והיא כוללת מערכת דרכים חדשה, אתרים למבני ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים. בעירייה סבורים כי היא תאפשר משיכת אוכלוסייה מגוונת של משפרי דיור, להם יוצעו דירות גדולות בשטח של כ-130 מ"ר ומרפסות. 20% מהדירות בתוכנית מיועדות לזוגות צעירים ויהיו בשטח של כ-80 מ"ר.

 

עוד נמסר מעיריית חיפה שהנושא התחבורתי נבחן ואושר לאחר בדיקת היתכנות תחבורתית על פי הנחיות משרד התחבורה. התוכנית כוללת מערכת כבישים שייסללו בהתאם להתקדמות הבנייה והקמת שני מחלפים על כביש פרויד. כמו כן, תכלול התוכנית גם פתרונות חניה לכל המגרשים בתחומם בתקן של 2 מקומות חניה לדירה וחניה ציבורית לאורחים.

 

ראש העיר יונה יהב מסר כי "מדובר בתוכנית מאסיבית אשר תתרום תרומה משמעותית למרחב הדיור בעיר ובאזור הצפון כולו. התוכנית מצטרפת לשורה של תוכניות היוצאות לדרך בחיפה ובעצם ממחישות את קצירת הפירות לאחר עבודה של שנים שהופכת את האזור כולו למוקד השקעות ומנוף כלכלי אדיר".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x