שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

עיריית תל אביב תיאלץ לדון מחדש בתוכנית של שוק בצלאל

משרד הפנים הודיע לעירייה כי תיאלץ לדון בגורלם של 10,000 מ"ר שטחי שירות בפרויקט

אריאל נוי 18:1819.07.12

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בת"א מטעם משרד הפנים מתחה היום (ה') ביקורת על עיריית תל אביב בקשר להתנהלותה בפרויקט שוק בצלאל. לדברי הוועדה המחוזית, הוועדה המקומית של העירייה אישרה מקטע של עשרת אלפים מ"ר שטחי שירות מבלי לקבל על כך אישור. בעקבות זאת מתכוונים חברי מועצת העיר ביחד עם סוחרי שוק בצלאל לערוך דיון נוסף על הפרויקט מה שעלול להביא לדחייה נוספת בבנייתו.

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: אוראל כהן

 

חבר מועצת העיר ת"א-יפו וחבר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, עו"ד ראובן לדיאנסקי, ראה בחומרה את הביקורת שנמתחה היום מהוועדה המחוזית לתכנון ובנייה על עיריית תל אביב-יפו: "משהוחזר הנושא על ידי הוועדה המחוזית לדיון במוסדות התכנון של תל אביב, אדרוש לקיים דיון רציני ופתוח בהשתתפות כלל חברי מועצת העיר, אליו יוזמנו תושבי העיר וסוחרי שוק בצלאל, בשאלת עתיד השוק וההשלכות שיהיו להקמת פרויקט היוקרה על אופיו של איזור לב תל אביב". 

 

עברו יותר משבע שנים אחרי שיצחק תשובה רכש את מתחם שוק בצלאל ובתום הליך התנגדויות ממושך של תושבי האזור וסוחרי השוק, קיבל פרויקט המגורים המתוכנן היתר לתחילת העבודות בחודש פברואר השנה.

 

בפרויקט 'בצלאל' של אלעד ישראל מגורים וצמח המרמן, המוקם בין הרחובות המכבי, טשרניחובסקי ובית לחם בתל אביב, ייבנו כ- 153 יחידות דיור, בנות 2-4 חדרים וכן פנטהאוזים, בשני בנייני מגורים בני 7 ו- 8 קומות.

 

'בצלאל' יאופיין בבנייה שתשתלב עם אופי השכונה ולב העיר המתחדש. בקומת הקרקע ישולבו חנויות ובתי קפה ותוקם כיכר חדשה - רחבה לכלל הציבור. עוד יכלול הפרויקט גני ילדים, וכן חניון תת קרקעי חדש ופרטי לדיירי הפרויקט, בנוסף יוקם חניון ציבורי בן 330 חניות לבאי האזור.

 

מהיזמים נמסר בתגובה: "נמתין להמשכו של הדיון שהחל הבוקר. בכל מקרה, אין לכך השפעה על התקדמות ביצוע העבודות בשטח".

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x