$
חדשות נדל"ן

קרן אוריגו תעמיד מימון בהיקף של 70 מיליון שקל לחברת בוני התיכון

כ-40 מיליון שקל מהסכום מיועדים למימון פרויקטים חדשים ו-30 מיליון שקל למימון חוב החברה; מלבד החזרי הריבית אוריגו תהיה שותפה ל-18.5% מהרווחים

דותן לוי 10:3117.07.12

קרן המינוף אוריגו תעמיד לטובת חברת הנדל"ן בוני התיכון אשראי בהיקף של כ-70 מיליון שקל. כ-30 מיליון שקל מתוך הסכום מיועדים לטובת מימון חוב החברה לבנק איגוד וחובות אחרים של החברה ואילו 40 מיליון שקל הנותרים יועמדו לטובת יזמות ומציאת פרויקטים חדשים.

 

פרויקט של חברת בוני התיכון (ארכיון) פרויקט של חברת בוני התיכון (ארכיון)

 

אוריגו, היא קרן מנוף שהוקמה במאי 2009 כדי להשקיע בחברות ישראליות שעיקר פעילותן בישראל, הקרן מנוהלת על ידי גבי טרבלסי והיקפה עומד על 1.25 מיליארד שקל. בתקופה האחרונה, במיוחד על רקע צמצום האשראי הבנקאי ליזמי הנדל"ן העמידה הקרן אשראי בהיקף של כ-90 מיליון שקל לחברת חג'ג' שבבעלות צחי ועידו חג'ג', כמו כן בעבר פורסם כי החברה בוחנת מתן אשראי גם לחברת צמח המרמן.

 

ההלוואה שתעניק לחברת בוני התיכון הינה בריבית צמודת מדד בשיעור של 5.5%, כמו כן החברה תהיה שותפה לרווחים במידה ויהיו ביחס גבוה יחסית של 18.5% מפרויקטים עתידיים ומפרויקט תלפיות הקיים רווחים של כ-12%.

 

לפי ההסכם, כל רכישת קרקעות לפרויקטים למגורים תתבצע באמצעות חברה בת אשר מניותיה ישועבדו לקרן אוריגו. כמו כן, הוסכם כי כל פרויקט חדש ימומן ב-80% מכספי ההלוואה ו-20% ממקורות מימון אחרים.

 

בוני התיכון נחשבת לחברת יזמית וקבלנית הבונה בהיקפים בינוניים. בתחילת דרכה החברה ריכזה את עיקר פעילותה בפריפריה בדרום הארץ ואילו בשנים האחרונות הגדילה את הפריסה והיום היא בונה גם בערים: ראשון לציון, בת ים, מודיעין, פתח תקווה, נתניה, הוד השרון, כפר סבא, ירושלים ואשדוד.

 

את קרן אוריגו ייצג עו"ד רונן בהרב ואת בוני התיכון ייצגו בעסקה עו"ד ארז תיק, יועמ"ש החברה, עו"ד ארז ינאי ורוסאריו קפיטל ששימש בנקאי ההשקעות של העסקה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x