$
חדשות נדל"ן

קנסות של 300 אלף שקל נגזרו על צומת ספרים והמנכ"ל אבי שומר

בית המשפט קבע כי רשת חנויות הספרים השתמשה ללא היתר בשטח של 1,800 מ"ר בקיבוץ געש, המיועד לחקלאות

שי פאוזנר 17:2015.07.12

מלחמתה של הממשלה בשימוש הלא חוקי של צומת ספרים בשטחים במתחם געש הגיעה לסיום בשבוע שעבר. שופטת בית משפט השלום בנתניה אביבה טלמור גזרה על הרשת קנס של 250 אלף שקל, ועל מנהלה אבי שומר גזרה קנס בגובה 50 אלף שקל בשל עברות על חוק התכנון והבנייה.

 

הקנסות הוטלו בעקבות

תביעה של הוועדה המחוזית מרכז במשרד הפנים בעניין שימוש חורג במבנה חקלאי ללא היתר בקיבוץ געש. פסק הדין התקבל לאחר שצומת ספרים הורשעה בהתאם להודאתה כי השתמשה ללא היתר בשטח של 1,800 מ"ר, מהם 800 מ"ר למכירה ואחסון ספרים ו-1,000 מ"ר לחנייה, בשטח המיועד לחקלאות בניגוד לחוק.

 

השופטת ציינה בפסק הדין כי כיוון שהעברה נעשתה במטרה להפיק רווחים ובידיעה שאין היתר, ניתן הקנס בנוסף לצו איסור שימוש חורג בשטח ובמבנה. ביצוע הצו נדחה למשך 10 חודשים לצרכי התארגנות. בנוסף צומת ספרים נדרשה לחתום על התחייבות על סך 250 אלף שקל נוספים להימנע במשך שנתיים מביצוע עבירה דומה.

 

מ"צומת ספרים" נמסר בתגובה: "מדובר במבנה שנבנה בהיתר כדין לפני למעלה מ-75 שנים. החברה ומנהליה הפעילו את החנות במסגרת היתר לשימוש חורג במשך 10 שנים מתוך ידיעה כי התוכנית העתידית אמורה להכשיר את החנות. עם זאת, השימוש החורג הופסק באופן מפתיע וגורף על ידי הוועדה המחוזית. נכון להיום עתיד להתקבל פסק דין בביהמ"ש המחוזי, בעתירה מנהלית שהוגשה על ידי החברה נגד המועצה הארצית, אשר יכריע לעניין התכנון והשימוש במקרקעין".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x