$
נדל"ן עולמי

נכסים ובניין השיגה מימון מחדש לבניין HSBC בניו יורק בהיקף 400 מיליון דולר

זרוע הנדל"ן של קבוצת אי.די.בי קיבלה הלוואה מג'יי פי מורגן לתקופה של 10 שנים בריבית שנתית של 5.04%; ההלוואה תשמש תחילה לפירעון הלוואה בסך 240 מיליון דולר מבנק לאומי

מעין מנלה 10:5301.07.12

נכסים ובניין, זרוע הנדל"ן של קבוצת אי.די.בי בשליטתו של נוחי דנקנר, הודיעה היום כי השלימה עסקה למימון מחדש של מגדל HSBC בניו יורק בהיקף 400 מיליון דולר.

מה דעתך על מניית נכסים ובנין:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לפי הודעת החברה הבנק האמריקאי ג'יי פי מורגןהעמיד לחברות הבנות באמצעותן מחזיקה נכסים ובנין בנכס הלוואה ללא זכות חזרה (Non-Recourse) לתקופה של 10 שנים בסכום של 400 מיליון דולר בריבית שנתית של 5.04% שתשולם בתשלומים חודשיים. פירעון הקרן יחול רק מהשנה השישית עפ"י לוח סילוקין של 30 שנה.

 

ההלוואה מורכבת מהלוואה ראשית בסך 300 מיליון דולר המובטחת בשיעבוד מדרגה ראשונה על הבנין, ומהלוואת משנה בסך 100 מיליון דולר שמובטחת בשיעבוד מדרגה ראשונה על כל הזכויות בחברת 452 Owners, אחת מהחברות הבנות שבבעלותן בניין HSBC.

 

נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי צילום: עמית שעל

 

את הבניין רכשה נכסים ובניין באמצעות חברה בת באפריל 2010 ולצורך מימונו הועמדה לה הלוואה בסך 210 מיליון דולר ל-10 שנים על ידי בנק לאומי USA וכן הלוואה נוספת של 30 מיליון דולר בפברואר 2012. ההלוואה מג'יי פי מורגן תשמש קודם כל, לפי החברה, לפירעון ההלוואה בסך 240 מיליון דולר מבנק לאומי. 44 מיליון דולר מייתרת ההלוואה ישמשו, לפי הודעת החברה, להשקעה בבניין לשם שדרוג, שינוי שוכרים ועמלות תיווך. הייתרה - כ-100 מיליון דולר, תהיה ניתנת לכל שימוש.

 

רפי ביסקר, יו"ר דירקטוריון נכסים ובניין, אמר כי: "קבלת מימון בהיקף של 400 מיליון דולר נעשית כשנתיים לאחר שהמגדל נרכש במחיר כולל של כ-350 מיליון דולר והיא מבטאת את מערכת הקשרים הטובה של קבוצת IDB עם המערכת הפיננסית הבינלאומית".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x