שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

לאן צועד הענף: "יכול להיות פה משבר בשוק הקניונים"

קובי רוגובין: "אני מציע להסתכל על דברים שקורים במקומות אחרים כדי ללמוד מהם. בארצות הברית למשל, גם חברות ענק נפגעו מאוד במשבר האחרון. בסופו של דבר, מי שבידל את עצמו שרד יפה"

שי פאוזנר 08:4113.06.12

תחזיות שחורות בנוגע לעתיד שוק הקניונים בארץ נשמעות זה שנים. רוגובין סבור ש"בהחלט יכול להיות שנגיע למשבר בשוק הזה. אבל צריך להבדיל בין הקניונים למרכזים פתוחים. זה שוק שונה שאיננו רווי כמו הקניונים".

 

העובדה ששוק הקניונים נשלט כיום על ידי שני שחקנים, עזריאלי ומליסרון,

לא מחסנת אותו ממשבר. בהקשר זה מזהיר רוגובין כי "אני מציע להסתכל על דברים שקורים במקומות אחרים כדי ללמוד מהם. בארצות הברית למשל, גם חברות ענק נפגעו מאוד במשבר האחרון. בסופו של דבר, מי שבידל את עצמו שרד יפה. כיום צריך להקפיד יותר בתחום הזה על דמי שכירות ודמי ניהול לא גבוהים מדי, בתמהיל נכון של חניה נוחה ונראות טובה".

 

בימים אלה חוזר רוגובין לשוק מרכזי המסחר באזור התעשייה פולג בנתניה, ופותח יחד עם שותפו היזם רן פדרמן עוד פאואר סנטר ענק. הדרך שבה הוא נבנה מלמדת על תפיסת העולם של רוגובין. המתחם שברחוב המחקר, בחלקו הצפוני של אזור התעשייה פולג בנתניה, קרוב למתחם קיקה ולאצטדיון הכדורגל החדש שמול היציאה לכביש החוף. החלק המסחרי בו מנוהל בידי חברת אריאל פרו־מול של קבוצת נכסי אריאל, וכולל 26 חנויות וכ־700 מקומות חניה עם שטח מסחרי של 2,000 מ"ר. אך בעתיד מתכננים רוגובין ופדרמן להקים מעל המרכז המסחרי מגדל משרדים בשטח של 11 אלף מ"ר.

 

יש לך פאואר סנטר אחד באזור התעשייה הזה. המרכז החדש לא יגרום לקניבליזציה מול הוותיק?

"לדעתי לא. התמהיל של החנויות בכל אחד מהם שונה. הניסיון שלנו לימד אותנו שלמרכזים כאלה מגיע קונה שמסמן חנויות ספציפיות שמעניינות אותו - חנויות יעד".

 

מיתוג המרכז, מסביר רוגובין, הוא של מתחם אאוטלט של מותגי יוקרה כמו פולו, ראלף לורן, טומי הילפיגר, טימברלנד ועוד. "מקום שאליו מגיע מי שמאמין שהוא הולך למצוא מוצרים מוזלים", הוא אומר. אבל אחרי מחקר שוק הבינו היזמים שהם צריכים בו תמהיל מגוון יותר מהמקובל במתחמים כאלה. "חילקנו אותו לשני מתחמים - אחד למוצרי צריכה ושני לאופנה". העוגן של מוצרי הצריכה הוא חנות ענק של רמי לוי ששוכר 4,000 מ"ר. לצדו חנויות של רשת מוצצים, ניצת הדובדבן, ליה שוקולד, מגה ספורט ואחרים.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x