נדל"ן

הגולים האיראנים שתרמו למופז

משפחת דמאג'י היגרה לארה"ב בשנות השבעים. היא מחזיקה בחברת אחזקות פרטית בשם פירסט קואליטי ומעסיקה באמצעותה כ־3,400 עובדים

דותן לוי 08:2723.05.12
משפחת דמאג'י הם יהודים שהיגרו לארה"ב מאיראן בשנות השבעים עם עליית האייתולות. המשפחה מחשיבה את עצמה כמשפחה יהודית שורשית שמתגוררת ומנהלת את משרדיה באזור גרייט נק היוקרתי בלונד איילנד, ניו יורק, המהווה את הריכוז השני בגודלו בארה"ב של מהגרים איראנים.

 

המשפחה מחזיקה

בחברת אחזקות פרטית בשם פירסט קואליטי (First Quality) שאותה הקימה ב־1988, והיא מעסיקה באמצעותה כ־3,400 עובדים ומחזיקה כ־1.2 מיליון מ"ר של מבני תעשייה ומשרדים. נשיא החברה הוא קמביז דמאג'י, ועם בעליה נמנים גם נדיר ונאסר דמאג'י. החברה נמצאת ברובה בפנסילבניה ונחשבת לגדולה בארה"ב בתחום החיתולים למבוגרים, והחברות־הבנות בקבוצה מייצרות בין היתר מים מינרליים, חיתולים לתינוקות, ממחטות ומוצרי היגיינה לנשים.

 

המשפחה נמצאת בקשר חזק עם ישראל ומיוצגת בארץ בידי משרד עו"ד נשיץ ברנדס. לניהול קידום הפרויקט ברחובות שכרה המשפחה את שירותיו של ראש עיריית אור יהודה לשעבר תמיר שאבי, הנחשב למומחה בתחום ועדות גבולות.

 

למרות הימנעות המשפחה מאור הזרקורים, בני המשפחה נחשפים מעת לעת באירועי התרמה, ובהקשר זה שמם נקשר גם לאישים פוליטיים. כך למשל, ב־2008 פורסם כי המשפחה תרמה עשרת אלפים דולר עבור שאול מופז כמתמודד ברשימת מפלגת קדימה. בארה"ב תרמה המשפחה ב־2007 כספים עבור המירוץ של ראש עיריית ניו יורק לשעבר רודי ג'וליאני לתפקיד המועמד הרפובליקני לנשיאות, ובהמשך ב־2008 תרמה המשפחה למועמדותו של ג'ון מקיין לנשיאות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x