$
נדל"ן

החלטה תקדימית: אפשר גם להרוס את הבניין וגם להגדיל את הדירות

ועדת ערר קיבלה את עמדת דיירי בניין בגבעתיים שלפיה גם אם הבניין המקורי נהרס, דייריו עדיין זכאים למלוא התמריצים שמעניקה תמ"א 38

דותן לוי 08:3403.05.12

דיירי בניין ברחוב בורוכוב בגבעתיים, ובהם שחקן מכבי תל אביב בכדורסל לשעבר נדב הנפלד, יוכלו להרוס את הבניין שבו הם מתגוררים ולהקים בניין חדש תוך ניצול מלוא הזכויות שמאפשרת תמ"א 38. זאת לאחר שוועדת הערר של מחוז תל אביב במשרד הפנים קיבלה את הערר שהגישו התושבים נגד החלטת הוועדה המקומית, שדחתה את בקשתם.

 

הדיירים ביקשו להרוס את הבניין בן 3 הקומות שבו הם מתגוררים ושהוקם בשנת 1973 כדי להקים בניין חדש בגובה שש קומות. התוכנית שהגישו הדיירים כללה בקשה להגדלת שטח הדירות ב־25 מ"ר ולהוספת קומה על בסיס סעיף בתמ"א המאפשר לסגור קומת קרקע הכוללת עמודים (קומה מפולשת).

 

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בגבעתיים התנגדה לתוכנית ואישרה תוספת של קומה אחת בלבד. סל התמריצים בתמ"א 38 כולל הרחבה של 25 מ"ר לדירה או בניית אגף נוסף לבניין, בנייה בקומה המפולשת והקמת קומה נוספת.

 

אלא שהוועדה המקומית קבעה כי אם לא ניתן לממש את סל התמריצים למעט בניית קומה נוספת, ואם הדיירים בוחרים להרוס את המבנה ולהקים במקומו מבנה חדש, אז הבניין החדש יהיה זכאי רק לתוספת של קומה אחת ללא הרחבת הדירות והוספת קומה מפולשת.

 

בערר שהגישו בעלי הדירות בבניין לועדת הערר של מחוז תל אביב במשרד הפנים הם טענו כי החלטת הוועדה המקומית מהווה פרשנות שגויה של סעיף בתמ"א 38. הדיירים טענו כי גם אם לא היתה בבניין קומה מפולשת, לוועדה המקומית יש האפשרות לאשר בנייה של קומה כזו ואף את סגירתה.

 

ועדת הערר קיבלה את בקשת התושבים לנצל את מלוא זכויות הבנייה כולל תוספת של 25 מ"ר לדירה. לדברי עו"ד קרן כהן בלחרסקי ועו"ד עמיר רייסמן, המתמחים במיזמי תמ"א 38, מדובר בהחלטה תקדימית שלפיה הדיירים זכאים ליהנות ממלוא התמריצים שמעניקה תמ"א 38 גם אם הבניין המקורי נהרס ומוקם מבנה חדש תחתיו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x