$
נדל

תושבי הגבעה הצרפתית: הקמת קריית חינוך חרדית תוביל להתחרדות השכונה

התושבים מתנגדים להקמת הקריה וטוענים כי ניתן להקימה בתוך השכונות החרדיות. העירייה: "ראש העיר פועל רבות לשמירת צביון השכונה"

דותן לוי 17:3327.03.12
תוכנית שמקדמת עיריית ירושלים להקמת קריית חינוך בין שכונת הגבעה הצרפתית לרמת אשכול זוכה להתנגדות ערה מצד תושבי שכונת הגבעה הצרפתית, אשר טוענים כי תוביל להתחרדות השכונות הצפוניות של העיר שנחשבו עד כה למעוזם של התושבים החילונים.

 

מדובר בתוכנית שמקדמת העירייה להקמת
10 גני ילדים ושלושה בתי ספר בני 18 כיתות לחרדים. כמו כן, בצידו השני של ההר מתוכנן "גן מורשת יהדות". לטענת התושבים, הגן היה אמור להיבנות בהמשכו המערבי של נחל צופים בסמוך לסנהדריה, אך מיקומו שונה על ידי העירייה בניגוד לעמדתם.

 

כאמור, התנגדות התושבים נובעת מחששם כי השכונות רמת אשכול והגבעה הצרפתית יהפכו עם הזמן לחרדיות. לדבריהם, אין הצדקה להקמת קריית חינוך חרדית גדולה בצפון העיר כל עוד נותרו עתודות קרקע בתוך השכונות החרדיות.

 

במכתב שפרסמו נכתב: "הקמת הקריה תוביל להתחרדות השכונות החילוניות בצפון העיר מאחר שהיא פותרת את הבעיה של החרדים שעד עכשיו התקשו לגור בשכונות הצפוניות בגלל מצוקת גנים, בתי ספר ומוסדות חינוך. ניסיון העבר ברחבי העיר מעלה כי הקמת מוסד חינוכי בשכונה חילונית מהווה עוגן להתחרדותה". בהמשך הדגישו התושבים כי אינם מתנגדים להקמת מוסדות חינוך למגזר החרדי הסובל ממצוקה קשה בנושא, אך הפתרון אינו בהקמתם בשכונות חילוניות ודתיות, אלא בשכונות החרדיות. התושבים הפנו טענות אישיות לראש העיר ניר ברקת, אשר לדבריהם מקדם את התוכנית. "אנחנו מרגישם נבגדים אחרי כל התמיכה שקיבל מאיתנו", ציינו במכתבם.

 

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "ראש העיר ניר ברקת פועל רבות לשמירת צביון שכונת הגבעה הצרפתית, והעירייה פועלת על רציונל של התאמת השירותים ומוסדות הציבור בשכונה לאופיה. העירייה מתכננת להקים בשכונת רמת אשכול מכללה ציונית חדשה למגזר הכללי שבה ילמדו למעלה מ-2,000 סטודנטים מהמגזר הציוני על שטח כולל של 50 דונם, ולהקים בסמוך לשכונות החרדיות מבני חינוך לתושבי השכונות החרדיות בשטח של 15 דונם. המכללה לציבור הכללי, אשר מכון לנדר כבר הביע עניין לאיישה, תהווה עוגן פלורליסטי שיביא למשיכת צעירים רבים ולחיזוק השכונה, וזהו הרציונל העומד מאחורי הכנסתה לשכונה. ראש העיר נפגש עם נציגי השכונה, הזדהה עם הצרכים של המגזר הכללי בה והביע נכונות להמשיך ולסייע לחיזוקה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x