שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

סופית: ההצבעה על רפורמת המרפסות לא תבוצע במושב הכנסת הנוכחי

אנשי נתניהו לא הצליחו להגיע להבנות שיאפשרו את תמיכת ישראל ביתנו וש"ס במאבק על הקריטריונים לקבל דירות מוזלות. ראש הממשלה: "החלטתי שיש לבחון לעומק את נושא קריטריון מיצוי כושר ההשתכרות"

שי פאוזנר 13:0220.03.12

"החלטתי שיש לבחון לעומק את נושא קריטריון מיצוי כושר ההשתכרות ולכן השלמת ההצבעה בכנסת על הרפורמה תדחה למושב הכנסת הבא", כך אמר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

ההצבעה על חוק התכנון והבנייה החדש, המוכר כרפורמת המרפסות, לא תבוצע במושב הכנסת הנוכחי לאחר שנתניהו

לא הצליח להגיע להבנות שיאפשרו את תמיכת ישראל ביתנו וש"ס במאבק על הקריקטריונים לקבל דירות מוזלות בחסות הממשלה.

 

בימים האחרונים ניסו נתניהו ואנשיו לשכנע את הצדדים הניצים, להסכים כי ההחלטה בעניין הקריטריונים תתקבל בהצבעה בממשלה. זאת לאחר שישראל ביתנו דרשה כי הם לא יתקבלו בהחלטה של פורום מצומצם של ראש הממשלה, שר השיכון ושר האוצר.

 

אולם ביממה האחרונה, החליטה ישראל ביתנו לחזור בה מהסכמה שטענו במשרד ראש הממשלה כי השיגו עימה, לפיה הקריטריונים שיוצבו להצבעה בממשלה יכללו רק את הדירות בהישג יד שייבנו בעקבות הרפורמה. ישראל ביתנו החליטה אתמול לדרוש לפתוח להצבעה מחדש גם את הקריטריונים לקבלת דירות במכרזי מחיר למשתכן של משרד השיכון - למרות שכבר נקבעו ואושרו על ידי מועצת מינהל מקרקעי ישראל ומשרד האוצר. אלה דירות שיוקמו בקרקעות של המדינה אשר יימכרו לקבלנים שיתחייבו למחיר דירה הנמוך ביותר. המאבק נסוב סביב ההחלטה לקבוע כי מיצוי כושר ההשתכרות איננו חלק מהקריטריונים להשתתף ברשימת זכאי משרד השיכון לדירות הללו. כלומר, אין צורך להוכיח כי מקבלי הדירות עובדים כלל.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x