$
נדל

אצבע מאשימה לשר השיכון: "אבסורד שב-2012 הילודה היא תנאי לקבלת זכאות לדיור"

הדברים נאמרו על ידי ראש עיריית רעננה בכנס של מרכז השלטון המקומי בהמשכו אף הטיל על אריאל אטיאס את האחריות על היעדר היכולת של צעירים לרכישת דירה; אטיאס בתגובה: "אינני מקדם קריטריונים הנותנים העדפה לאוכלוסיה החרדית"

דותן לוי ושירלי ששון-עזר 15:2821.12.11

"העובדה שבפתחה של שנת 2012 מגדירה מדינת ישראל ילודה מרובה כתנאי מוביל לקבלת זכאות לדיור בר-השגה היא אבסורד ועיוות מכוון. זוגות צעירים צריכים לקבל זכאות לדיור בר השגה על סמך קריטריונים של שמירת חוק, תשלום מיסים, שירות לאומי ושירות צבאי", כך אמר היום ראש העיר רעננה נחום

חופרי במהלך ועידת מרכז השלטון המקומי, שהתקיימה במרכז הבינתחומי בהרצליה.

 

חופרי הוסיף ואמר, כי "הילדים שלנו וגם הוריהם לא מסוגלים לשאת עוד על גבם את יוקר הדיור במדינת ישראל - מגיע להם צדק חברתי ושוויון מלא בזכויות ולא רק בחובות". בהמשך אף הטיל חופרי את האחריות למצב הזוגות הצעירים בישראל על אטיאס ואמר, " אתה האחראי לכך שלמרבית הצעירים החיים במדינת ישראל לא ניתנת אפשרות לרכוש דירה במחיר סביר רק משום שאין להם 6 ילדים".

 

אטיאס לא נותר חייב וענה לחופרי, "בניגוד לטענות, אינני מקדם קריטריונים הנותנים העדפה לאוכלוסיה החרדי. שיניתי את הקריטריונים המתייחסים לזוגות צעירים ללא דירה - לא תינתן העדפה למשפחות מעל 3 ילדים וינתנו נקודות ליוצאי צבא. אני מתנגד לכך ששני בני הזוג חייבים לעבוד ב-125% משרה. לא מתוך העדפה לאוכלוסיה החרדית, אלא משום שב-49% ממשפחות מתחת לקו העוני לא שני בני הזוג עובדים ואין צורך להעניש אותם על זה". בהמשך פנה לחופרי ואמר כי "ברעננה אין שום תכניות לדיור בר השגה ואין התחלות בנייה".

 

עוד אמר אטיאס, כי הציע לטרכטנברג ש-5% מהמכרזים בדירות שנבנות יישארו בידיה של המדינה ויהוו מענה לבעיית הדיור אך הצעתו לא התקבלה. "לכן קידמתי הצעת חוק בחתימה של 50 ח"כים שתעלה בכנסת בשבוע הבא", הוא אמר.

 

רן כהן שכיהן בעברו כסגן שר השיכון אמר, "משרד האוצר נתן שוחד פוליטי כדי לבטל את חוק הדיור הציבורי והם אכן הצליחו להקפיא אותו. צריך לעשות ועדת חקירה לאן נעלמו המיליארדים ששכבו בקופת המדינה לטובת הדיור הציבורי".

 

ראש מועצת כוכב יאיר וצור יגאל, יעקב ממן התייחס למדיניות מינהל מקרקעי ישראל בקרקעות המדינה ואמר, "צריך לתת את הקרקע לראשי הרשויות לטובת זוגות צעירים. צריך לסגור את מנהל מקרקעי ישראל".

 

ממשרד השיכון נמסר בתגובה: "ראשי ערים עושים שימוש פוליטי בשקר הזה של הקריטריונים והם יודעים שזה שקר, אבל לצרכים פוליטיים פנימיים הם מעדיפים שלא לתת תשובות אמיתיות. השר אטיאס אמר לעיני כל הציבור כבר באוגוסט 2011 במסיבת עיתונאים משותפת עם ראש הממשלה בנימין נתניהו כי לא תינתן כל עדיפות למשפחות גדולות, דין משפחה בת 3 ילדים כדין משפחה מרובת ילדים. השר המליץ לבטל את העדיפות לפי מספר ילדים שהתקבלה בשנת 1994 בזמן ממשלת רבין, ואף היה הראשון שעשה זאת במאי 2010 (לאחר 16 שנה ללא שינוי) והוא שריין 40% מהדירות למשפחות עם 0-3 ילדים. לפי ההמלצות של השר אטיאס שיוגשו בשבועות הקרובים למועצת מקרקעי ישראל תבוטל לחלוטין כאמור העדיפות למשפחות גדולות ויינתן ניקוד ליוצאי ומשרתי צבא". 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x