שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

רמת השרון: המאכערים גורשו ומתחם הצעירים שוחרר

ראש העיר עיכב את הפרויקט לפינוי בינוי שכולל 436 יחידות דיור בשכונת מורשה, בעקבות תלונות של תושבי המקום לפיהן מאכערים קיבלו דירות בתמורה להחתמת הדיירים

דותן לוי 13:4918.12.11

בעיכוב של כשנה, פרויקט לפינוי בינוי במתחם הצעירים ברמת השרון יוצא לדרך ומופקד בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מחוז תל אביב.

 

הפרויקט שאושר לפני כשלוש שנים בוועדה המקומית לתכנון ובנייה, עמד בחודשים האחרונים לפני הפקדה לוועדה המחוזית, אך בעקבות תלונות שהגיעו מתושבי

המתחם אל ראש העיר איציק רוכברגר, על מעורבות של מאכערים בפרויקט, הוא עיכב את קידומו.

 

התלונות היו כי המאכערים החתימו את הדיירים על ייפוי כוח המאפשר להם ניהול משא ומתן עם החברות הקבלניות.  בהמשך, כאשר נבחרה החברה היזמית, הם סגרו עם היזמים שנבחרו כי יקבלו מספר דירות כתמורה על פעילותם. בעקבות זאת, ראש העיר החליט לעצור את הפרויקט עד לבירור הנושא. בעיריית רמת השרון אמרו אתמול, כי "הנושא הוסדר, המאכערים לא יקבלו דירות בפרויקט ולכן ראש העיר אישר את חידוש הפקדתו לוועדה מחוזית".

  

מתחם הצעירים ברמת השרון משתרע על 42 דונם ברחוב השח"ל שבשכונת מורשה. הרחוב הוכרז בשנת 2006 על ידי משרד השיכון כמתחם המיועד לפינוי בינוי. במסגרת התוכנית יפונו כ-106 יחידות דיור וייבנו 436 יחידות דיור בסך הכל, כלומר יחס של כ-1:4 (4 דירות חדשות שיבנו על כל דירה קיימת).

 

הפרויקט יכלול ארבעה בניינים בני 22 קומות ועוד שלושה בניינים מדורגים בני 8 קומות. את תכנון המתחם החלה לקדם עיריית רמת השרון כבר לפני 11 שנה יחד עם משרד ארכוד אדריכלים ובשיתוף התושבים. בהמשך הוציאו התושבים מכרז בליווי של עו"ד ערן באלינט ממשרד שבלת ושות'. לביצוע הפרויקט בו התמודדו כ-14 חברות וגינדי השקעות הוכרזה כזוכה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x