$
נדל"ן

ירידת המחירים באשקלון: הבנייה טרפה את הקלפים

ראש העירייה, בני וקנין: "אנחנו מתכננים לבנות בעיר כ־8,000 יחידות דיור. במצב כזה ברור שהיא תשאב לתוכה ציבור רב מבחוץ ותתחזק כלכלית"

שי פאוזנר 10:5815.12.11

את ההסבר לירידה בשיעור של 7% במחירים באשקלון ניתן לתלות בבנייה מסיבית שהושלמה בחודשים האחרונים, שיצרה זינוק בהיקף דירות היד שנייה למכירה בעיר. באשקלון ינפיקו בחודשיים הקרובים היתרי אכלוס (טופס 4) ליותר מ־2,000 דירות חדשות. לירידת המחירים עלולה להיות גם השפעה שלילית לאורך

זמן בעיר. סימן לכך ניתן היה למצוא במכרז האחרון של מינהל מקרקעי ישראל שבו לא הוגשה אפילו הצעה אחת של קבלנים לרכישת הקרקע. ראש העירייה בני וקנין מעריך כי בטווח של חודשים ספורים המחירים בעיר בהחלט יכולים לרדת, אך השינוי המתוכנן בה ישמר את כוחה הנדל"ני לאורך זמן. "אנחנו מתכננים בעיר כעת כ־8,000 יחידות דיור. במצב כזה ברור שהיא תשאב לתוכה ציבור רב מבחוץ ותתחזק כלכלית". אסי תמיר, זכיין רי/מקס אנרג'י, אומר כי ההתעוררות בנובמבר נוצרה על ידי קונים הסבורים שכעת נפתח חלון הזדמנות קצר טווח לפני עליות מחירים בשוק.

 

השמאי אהוד המאירי סבור כי הירידה המורגשת באשקלון היא תוצאה של היצע גדול של דירות יד ראשונה. "הקבלנים לא מתחילים בבנייה חדשה, והיצע הדירות שלפני שנה התרחב מאוד, מתחיל שוב להצטמצם. קשה לצפות לירידת מחירי הדירות בשיעורים ניכרים בה".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x