• תפריט
נדל"ן

בעלי קרקעות בחדרה מתנגדים לבניית 1,400 חדרי מלון על החוף

בעלי הקרקעות הפרטיות, המחזיקים יחדיו בכ-650 דונם מתוך כ-2,500 דונם הכלולים בתוכנית, טוענים שהיא אינה כלכלית וכי אישורה יעכב בשנים רבות את פיתוח רצועת החוף

דותן לוי 08:2328.11.11

בעלי קרקעות פרטיות בסמוך לחוף הים של חדרה טוענים כי תוכנית הפיתוח המשותפת לעירייה ולמשרד התיירות אינה כלכלית, ואישורה עלול לעכב בשנים רבות את פיתוח רצועת החוף. מדובר בהקמת עשרת אלפים יחידות דיור ו־1,400 חדרי אירוח בבתי מלון בקטע שבין גבעת אולגה מדרום לבין תחנת הכוח "אורות

רבין" מצפון. בעלי הקרקעות, המחזיקים יחדיו בכ־650 דונם מתוך כ־2,500 דונם הכלולים בתוכנית, הגישו התנגדות לוועדה המחוזית מחוז חיפה כשטענתם העיקרית מתייחסת בעיקר למספר הרב מדי, לטעמם, של חדרי המלון.

 

עו"ד עודד ישראלי, המייצג חלק גדול מבין בעלי הקרקעות הפרטיים, טוען בשמם כי יש לצמצם את היקף חדרי המלון המוצע בתוכנית בגלל היעדר דרישה. לראיה, טוענים בעלי הקרקעות, מבני מלונאות שאושרו בעבר דרומית לשטח התוכנית ובהיקף של 1,200 חדרים לא מומשו מעולם בשל היעדר כדאיות כלכלית. לטענתם, תוספת כה גדולה של חדרי מלון תגרום לכך שיזמים יחששו לבנות מלונות, וכך לא יועברו מאות מיליוני השקלים הנחוצים לפיתוח המתחם כולו - דבר שיעכב את הבנייה גם במתחמי המגורים הסמוכים. עוד טוענים בעלי הקרקעות כי פריסתם של המלונות לאורך קו החוף כולו סותרת את "עיר ימים", תוכנית שאותה מקדמת העירייה במקביל באמצעות האדריכל טומי לייטרסדורף, שבה מרוכזים בתי המלון רק בדרום המתחם.

 

מהנדס עיריית חדרה אבישי קימלדורף אמר ל"כלכליסט" בתגובה כי "עדיין לא קיבלנו את ההתנגדויות, ולכן אין באפשרותנו להגיב להן באופן מעמיק. עם זאת, התוכנית גובשה במשך כחמש שנים בשיתוף עם כמה גופים, ובהם משרד התיירות שדרש תחילה לתכנן מספר גבוה יותר של חדרי מלון. החלטנו להוריד את מספר החדרים בהתאם לאינטרס הציבורי ולתנאים הריאליים של חדרה. הוועדה המחוזית תמנה חוקר בלתי תלוי מטעמה, שיבחן את ההתנגדויות וימליץ על החלטתו בהתאם".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x