שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

עיריית ת"א נלחמת בהיעלמות סוחרי שוק הפשפשים

לפי מדיניות השימושים החדשה שאושרה, לא יאופשרו מגורים בקומת הקרקע של השוק, עסקי אוכל יוגבלו למצב הקיים ולא יעלו על 25% משטחי המסחר ופתיחת מועדונים ודיסקוטקים במקום תיאסר

שי פאוזנר 13:1316.11.11

הוועדה המקומית לתכנון ובניה בתל אביב אישרה היום (ד') את מדיניות השימושים החדשים בנדל"ן לשוק הפשפשים ביפו. התוכנית הינה לשמור על אופיו הייחודי של שוק הפשפשים ובמסגרתה לא תאושר אפשרות מגורים בקומת הקרקע בשוק. בקומה זו יתאפשר רק מסחר קמעונאי (בגדים, רהיטים, יד שנייה ועוד),

שיקום רהיטים וסדנאות לאומנים. עוד הוחלט כי עסקי אוכל יוגבלו למצב הקיים כיום ובנוסף יוכלו להיפתח מסעדות ודוכני אוכל חדשים עד ל-25% משטחי המסחר.

 

עוד קבעה הוועדה המקומית שפעילות החוץ של המסעדות תוסדר על גבי המדרכות ותאפשר מעבר חופשי ברוחב של 2 מטרים לפחות, כולל סגירת חורף. בנוסף, תיאסר פתיחת מועדונים, דאנס קלאבים ודיסקוטקים.

 

בעירייה סבורים כי ההחלטה תתרום לפיתוח השוק, יחד עם שמירה על איזון בין הפעילויות המסחריות השונות לבין התפתחות המגורים באזור. המדיניות אושרה למשך כשנתיים ותיבחן שנית בעוד כשנה.

 

בשנים האחרונות עבר אזור צפון יפו והשוק כולו תנופת פיתוח משמעותית הכוללת עבודות פיתוח ושיקום תשתיות, הסדרת התנועה ויצירת אזורים ללא תנועת כלי רכב ושיקום חלק מהחזיתות באזור כיכר השעון. כך גם פותחה "כיכר עמיעד" בלב השוק והוסדרה בה פעילות הרוכלים, שוקם המבנה הציבורי הצמוד לכיכר ושוכנה בו מנהלת השוק לצד פעילות של תערוכות וירידים מתחלפים.

 

בחמש השנים האחרונות פועל בשוק בתקופת הקיץ שוק לילה, אשר במסגרתו מתקיימים אירועי תרבות ונפרשים ברחובות דוכנים המוכרים בגדים ותכשיטים ומושכים אליהם קהל רב מכל רחבי הארץ. כתוצאה מכך, מתחם השוק וסביבתו הפכו לאזור תיירותי מצליח המושך אליו עשרות אלפי מבקרים מדי שבוע, ובמקביל נפתחו מסביב לשוק לא מעט גלריות חדשות עצמאיות שקלטו את הפוטנציאל הטמון בקרבה אליו.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x