שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

באר שבע: 650 שקל בחודש לדירת סטודנטים בבן גוריון

יזמים רכשו קרקע בעיר העתיקה בבאר שבע, במסגרת פירוק חברה שאחד מבעליה הוא הח"כ לשעבר ויצמן שירי. במקום יוקמו 120 דירות לסטודנטים במגדל בן 9 קומות

קרקע באזור העיר העתיקה בבאר שבע, שעליה מתוכננות לקום 120 יחידות דיור קטנות לסטודנטים, נמכרה בשבוע שעבר לקבוצת האחים יעקובי שבבעלות האחים פיני ואמיר יעקובי ולחברת פסגות נדל"ן שבבעלות יוסי איטח - כך נודע ל"כלכליסט". קבוצת היזמים רכשה את הקרקע במסגרת הליך הפירוק של חברת

תשואה 10, שבשליטת יונה שמש וחבר הכנסת לשעבר ויצמן שירי. בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר בשבוע שעבר את מכירת נכסי החברה, הכוללים לצד הקרקע בבאר שבע גם נכסים בכמה מוקדים ברומניה ושלד בורסאי.

 

הקרקע שבה זכו קבוצת יעקובי ואיטח ממוקמת ברחוב העצמאות, בסמוך לבניין משרדים של בנק לאומי שהיה בעבר בבעלות תשואה 10 ונמכר ב־2009 לבעלים פרטיים. על פי החלטת בית המשפט ישלמו היזמים 5 מיליון שקל על הקרקע, שיעברו לחשבון הפירוק. שטח התוכנית כולל 7,000 מ"ר בנוי, שעליהם ניתן לבנות 120 יחידות דיור בשטח 60 מ"ר כל אחת, במבנה בן תשע קומות. בנוסף כולל השטח בית ערבי הפונה למדרחוב ששטחו 150 מ"ר, ובו פועלים כיום משרדים ומתפרה.

 

לדברי איטח, השותפים בפרויקט שואפים להוציאו לפועל בתוך חצי שנה ולהשכיר את הדירות לסטודנטים ב־2,300 שקל לחודש. כל דירה אמורה להתאים לשני סטודנטים, ועלות השכירות תכלול גם את הוצאות האחזקה. "חלק מהתפיסה של ראש העיר היא לעודד סטודנטים להגיע לעיר העתיקה כדי לפתח את האזור", אומר איטח, "ולכן העירייה מעניקה 500 שקל לחודש לכל סטודנט כעזרה בשכר הדירה. הדירות מתאימות לשני סטודנטים, כך שאם כל אחד מהם מקבל מענק, הם ישלמו למעשה רק 650 שקל בחודש כדמי שכירות". ראש העיר רובי דנילוביץ' מסר כי עד כה אושרו כמאה בקשות של סטודנטים לסיוע באזור העיר העתיקה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x