• תפריט
נדל"ן

עיריית ירושלים אישרה את מכרז היזמים למתחם עדן

הפרויקט, שהקמתו נאמדת בכ-140 מיליון שקל, ינוהל על ידי חברת בת ייעודית של הרשות לפיתוח ירושלים אשר תבחר את היזם שיקים, יתחזק ויתפעל את מתחם התרבות

שי פאוזנר 15:0724.10.11

יותר מארבע שנים לאחר שיצאה לדרך מגיעה תוכנית מתחם התרבות הירושלמי, מתחם עדן, לישורת האחרונה. בשבוע שעבר אישרה ועדת הכספים של עיריית ירושלים את העסקה לפיה חברת "עדן לפיתוח מרכז העיר", חברת בת ייעודית של הרשות לפיתוח ירושלים, תהיה זו שתנהל את הפרויקט ותבחר את היזם שיקים

אותו, יתחזק אותו ויתפעל אותו. זאת לאחר שבתחילת אוקטובר הופקדה להתנגדויות התוכנית בוועדה המחוזית.

 

עלות הקמת הפרויקט נאמדת בכ־140 מיליון שקל והזוכה במכרז יידרש להפעיל אותו בשיטת B.O.T, כאשר עיקר ההכנסה שלו אמור לבוא מדמי השכירות של בתי הספר ומהשימוש בחניון. מלבד הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים שותפים לפרויקט גם משרד רה"מ ומשרד האוצר.

 

המתחם בלב ירושלים יוקם בסמוך לאולם המופעים ג'ראר בכר. כבר ב-2007 פורסם המכרז לתכנון המתחם והאדריכל הבינלאומי דניאל ליבסקינד זכה בו יחד עם משרד האדריכלים רני זיס.

 

מדובר במרכז תרבות ואומנות שירכז במתחם אחד מספר מוסדות לימוד לתרבות ואומנות תוך שמירה על ייחודם. המוסדות שיהיו מעוניינים להיות חלק מהמתחם יצטרכו לעמוד בתנאי המכרז שיצא בהמשך. המתחם כולל 12 אלף מ"ר בהם יוקמו בתי הספר, 450 מ"ר לשימוש מסחר ופנאי וכ־400 מקומות חניה, במיקום אסטרטגי על כביש הטבעת של מרכז העיר.

 

נציין כי לפני מספר חודשים נפתח במתחם בית מזיא המכיל אולמות תיאטרון ומשמש כבית לשלוש קבוצות תיאטרון ירושלמיות. בנוסף, נוצרו בו שיתופי פעולה עם עיריית ירושלים וגורמי תרבות נוספים שהפיקו אירועי תרבות בקיץ החולף.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x