$
נדל"ן

בנצי ליברמן מונה לראש מינהל מקרקעי ישראל

האתגר הגדול שניצב בפני ליברמן הוא ביצוע הרפורמה במינהל מקרקעי ישראל וצמצום הביורוקרטיה. יחד עם ליברמן הגיע לשלב הסופי גם עזרי לוי

שי פאוזנר 13:4620.09.11

אחרי לא מעט ביקורת ומהמורות במינוי, מונה היום רשמית ברוך-צבי (בנצי) ליברמן (52) לתפקיד מנהל רשות מקרקעי ישראל, עם חתימת כתב המינוי היום על ידי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר האוצר יובל שטייניץ, ושר הבינוי והשיכון אריאל אטיאס.

 

ליברמן, נשוי ואב ל 6 ילדים, למד
משפטים בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן והוסמך כעורך דין. בעברו כיהן כיו"ר מועצת יהודה ושומרון, כראש המועצה האזורית שומרון וכמנכ"ל מנהלת תנופה שעסקה במתן פתרונות דיור למפוני גוש קטיף.

 

בסוף חודש יולי הוקמה ועדה שתמליץ על מועמדים לתפקיד מנהל רשות מקרקעי ישראל. בראש הוועדה עמד מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי, הממונה על התקציבים במשרד האוצר אודי ניסן, ומנכ"ל משרד הבינוי והשיכון מרדכי מרדכי. סך הכול ניגשו לתפקיד כ 18 מועמדים ו-8 מהם הגיעו לשלב הריאיון בוועדה. לאחר שלב הראיונות המליצה הוועדה על שני מועמדים סופיים, עזרי לוי ובנצי ליברמן. שר הבינוי והשיכון ערך ראיונות עם שני המועמדים והחליט להמליץ על מינויו של בנצי ליברמן.

 

האתגר הגדול ביותר הניצב כיום בפני ליברמן הוא ביצוע הרפורמה ברשות מקרקעי ישראל והפיכתה לגוף שיביא לצמצום הביורוקרטיה העומדת בפני האזרחים המבקשים לקבל שירותים ממנו. להתאים את מבנה הרשות לשינויים הנדרשים ולייעל את הטיפול במהירות התגובה מול האזרחים.

 

אתגרים נוספים הניצבים בפני ליברמן הם המשך יישום המדיניות שמוביל יו"ר מועצת מקרקעי ישראל השר אריאל אטיאס להגדלת היצע הדירות בישראל, הרחבת שיווקי קרקעות המדינה באזורי הביקוש ובפריפריה, ויישום החלטות המועצה בעניין דיור בר השגה ודיור להשכרה.

 

שר הבינוי והשיכון ויו"ר מועצת מקרקעי ישראל, ח"כ אריאל אטיאס, ברך על מינויו של ליברמן וציין כי כניסתו לתפקיד מביאה רוח חדשה של עשייה לרשות. "אני מאמין כי הניסיון שמביא עמו ליברמן לרשות מקרקעי ישראל, יתרום לעמידה באתגרים הרבים המונחים לפתחנו ובעיקר – הפיכת המנהל לרשות ביצועית, מקצועית ויעילה, והמשך המדיניות להגדלת היצע הקרקעות כפי שעשינו בשנתיים האחרונות ובאו לידי ביטוי בגידול של 50% בהתחלות הבניה ולשיא של עשור בבניה פעילה. מדיניות זו תימשך ביתר שאת, ובכוחות משותפים אני מאמין כי נוביל למציאות חדשה בתחום המגורים לזוגות צעירים ולהיענות לקריאה המוצדקת של הציבור הישראלילפתרונות בתחום הדיור".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x