$
נדל"ן

בלעדי ל"כלכליסט" - השלב הראשון בהעברת המחנה הצבאי: 42 דונם ממחנה צריפין יהפכו לפארק

עיריית ראשון לציון תשקיע 35 מיליון שקל בפרויקט שיוקם בתוך שנה וחצי, ושסביבו ייבנו בהמשך שכונות חדשות

הסכם ראשון להעברת חלק משטחי מחנה צריפין נחתם החודש בין צה"ל, עיריית ראשון לציון ומינהל מקרקעי ישראל, כך נודע ל"כלכליסט". ההסכם קובע כי 42 דונם המצויים בצדו הדרום־מערבי של הבסיס יעברו לידי עיריית ראשון לציון עוד בטרם יחל פינוי הבסיס המתוכנן בעתיד.יצוין כי השטח הכולל של המחנה עומד על כ־1,300 דונם.

 

ראש עיריית ראשון לציון דב צור אמר כי המעבר של בסיס ההדרכה בצריפין לעיר הבה"דים בנגב מתוכנן להתחיל בשנת 2014. בינתיים, ביקשו בראשון לציון לשחרר את השטח הזה שלא נמצא בשימוש רב ולמעשה רובו מכוסה קוצים, שיחים והרבה פסולת. לפי ההסכם, עיריית ראשון תעביר לצה"ל סכום של כ־6.5 מיליון שקל, שישמש לבניית גדר חדשה שתפריד בין השטח האזרחי לשטח הצה"לי, ולכיסוי הוצאות נוספות שיידרשו לטובת פינוי השטח.

 

 

בכוונת העירייה להשתמש בשטח לטובת פארק עירוני גדול שישמש כריאה הירוקה הגדולה ביותר בחלק המזרחי של העיר. הפארק העתידי נושק לשכונות גני ראשון ושיכון המזרח, וכאשר יושלם הליך הסיפוח של שטחי צה"ל לעיר ייבנו סביבו שכונות מגורים חדשות. התקציב שתשקיע עיריית ראשון לציון בבניית הפארק מוערך כיום בכ־35 מיליון שקל. על התכנון אחראים משרד אדריכלי הנוף ברוידא מעוז, ולפיו יכלול הפארק פינות משחקים, מתקני כושר, מפלי מים, בית קפה ואמפי קטן.

 

צור אמר ל"כלכליסט" כי העבודות בפארק צפויות להסתיים בעוד כשנה וחצי. "היה לנו חשוב לקבל את השטח כבר עכשיו עוד בטרם פינוי המחנה, מכיוון שהוא ישמש גם את תוכניות המגורים הצפויות לקום בצריפין לאחר פינויו", אמר צור. לדבריו, הסכם נוסף שטרם נחתם מול משרד הביטחון מבשיל בימים אלה, ובמסגרתו יעביר צה"ל רצועת חוף של כ־150 מ' לטובת העיר. צור הוסיף כי לפי ההסכם המתגבש העירייה תשלם כ־11 מיליון שקל למשרד הביטחון, שישמשו לטובת פינוי תחמושת ישנה, הקמת גדר בין החוף לבסיס הקיים, והקמת עמודי תאורה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x